PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Praktyczne informacje

To warto wiedzieć:

- Zwiedzanie indywidualne nie wymaga wcześnieszej rezerwacji, a bilety zakupić można w kasie płacąc kartą lub ON-LINE.
- Za zakupione w kasie bilety zapłacić można gotówką lub kartą płatniczą.
- Rezerwacji biletów dla grup zorganizowanych z placówek edukacyjno-wychowawczych dokonać można w sposób opisany TUTAJ (kliknij), a dla pozostałych grup TUTAJ (kliknij).

Czas zwiedzania ekspozycji:

- Zwiedzanie ekspozycji trwa ok. 1,5h - 2 h.
- Kolejne wejścia grup zorganizowanych planowo mają miejsce co 30 min. 
- Zwiedzanie Ekspozycji przez osoby indywidualne odbywa się przy wykorzystaniu audioprzewodników. 
 

Gdzie zjeść:

Najbliższe restauracje znaleźć można na sąsiadującym z Ekspozycją placu Narutowicza, a także na ul. Kaczyńskich, ul. Pabianickiej, bądź ul. Kościuszki. Przykładowe restauracje w pobliżu PGE Gigantów Mocy to: Restauracja "Niezły Bigos", "Pizzeria Fenix", Restauracja "Za kulisami", "Restauracja Plac 16 - Od chleba do wina", "Restauracja Rodzinna", Kawiarnia i Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja "Kubuś", Restauracja "Marcepan", Umami Sushi Bar, Kayo Sushi, Mibu Sushi. 

 

Informacja turystyczna:

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się na Placu Gabriela Narutowicza 3.
W bełchatowskim CIT wypożyczyć można telefony z wgranymi aplikacjami - przewodnikami miejskimi dla rodzin z dziećmi, pasjonatów historii lub sportu. Więcej informacji o aplikacjach i bełchatowskich szlakach turystycznych znaleźć można TUTAJ.

W sklepiku CIT zakupić można pamiątki z pobytu w Bełchatowie oraz przewodniki po mieście i regionie.

Telefon kontaktowy:
44 / 635 19 22

Dla Rodziców z Dziećmi:

- Wózki spacerowe lub rowerki dziecięce zostawić można w szatni ekspozycji po uzgodnieniu z pracownikiem przechowalni.
- Na parterze obiektu, tuż obok sklepiku, znajduje się "Klub Woltusia" - pokój dla rodziców z dziećmi, w którym znajduje się przewijak dla niemowląt, toaleta dla najmłodszych oraz podgrzewacz do butelek, a także zabawki i książeczki dla dzieci.
- Toaleta przystosowana do przewijania niemowląt, znajduje się ponadto na parterze obiektu tuż za dolnym foyer.

Dla osób niepełnosprawnych:

Obiekt MCK PGE Giganty Mocy jest miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, pozbawionym barier architektonicznych. 

Ekspozycja PGE Giganty Mocy wyposażona jest w windy ułatwiające przemieszczanie się i zwiedzanie osobom niepełnosprawnym ruchowo. Na terenie obiektu znajdują się ponadto toalety dla osób niepełnosprawnych. 

Osoby słabosłyszace lub niesłyszace zwiedzą nasze muzeum z audioprzewodnikiem wyposażonym w słuchowisko w polskim języku migowym. 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT