PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Okoliczne atrakcje

Dodatkową atrakcję, po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, stanowić może wizyta na Górze Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Zalesiona góra przyciąga nie tylko amatorów letniej rekreacji, ale także entuzjastów sportów zimowych. Latem największą atrakcję stanowi jedyny w tej części kraju tor saneczkowy o długości 620m. Zimą nie lada gratkę dla amatorów sportów zimowych stanowią zjazdy trasą narciarską (760m.) z wyciągiem krzesełkowym. 

Niespełna 15 min. drogi samochodem od PGE Gigantów Mocy znajduje się Ośrodek Rekreacji Wawrzkowizna położony z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu sosnowych lasów. Otaczająca go przyroda oraz zaplecze hotelowo-gastronomiczne i rekreacyjne sprawiają, że Wawrzkowizna to miejsce wymarzone na niezapomniane chwile spędzone z rodziną lub w grupie znajomych. Znaleźć tu można m.in. plażę z kąpieliskiem, park linowy, stadninę koni oraz korty tenisowe.

W bliskiej odległości od ośrodka znajduje się Oddział Kopalni Bełchatów, który zwiedzać można po uprzedniej rezerwacji (pod numerem telefonu: 44 737 48 63) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00. Podczas zwiedzania kopalni zobaczyć można wydobyte w trakcie robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię. Szczegóły dotyczące rezerwacji wizyty na kopalni znajdziecie tutaj. 

O zmroku możecie także przyjrzeć się bełchatowskim gigantom z pobliskich tarasów widokowych.  Niezapomniany widok na odkrywkę kopalni węgla brunatnego oraz elektrownię rozpościera się z punktu widokowego w Żłobnicy, położonego 15 min. drogi samochodem od Góry Kamieńsk. Gigantyczna odkrywka to ogromna „dziura” z maszynami służącymi do wydobycia, zwałowania i transportu węgla, mieniącymi się w porze wieczornej tysiącem świateł. W oddali widać również Oddział Elektrowni Bełchatów. 

Dodatkowe przydatne informacje:

Po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, możesz ugasić pragnienie, bądź posilić się w jednej z pobliskich restauracji usytuowanych na placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. Przykładowe restauracje w pobliżu PGE Gigantów Mocy to: Restauracja "Niezły Bigos", "Pizzeria Fenix", Restauracja "Za kulisami", Restauracja "Gościniec", Restauracja "Plac'16 Od chleba do wina",  Kawiarnia i Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja "Kubuś". 

Gdy jesteście senni... Schronienie przed nocą zaoferuje Wam ośrodek Wawrzkowizna, posiadający pokoje o różnym standardzie lub znajdujący się w pobliżu Bełchatowa Hotel Wodnik***.

Jeśli chcesz znaleźć więcej atrakcji turystycznych w Łódzkiem zajrzyj do przewodnika: Łódzkie Travel.

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT