PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Opinie naszych gości / Opinions of our guests

 

Dziękujemy za Wasze pozytywne opinie i rekomendacje, jakie zostawiacie na portalach internetowych, serwisach społecznościowych, a także przesyłacie nam drogą elektroniczną.

Jeśli chcecie podzielić się z nami swoimi odczuciami nt. wizyty w PGE Gigantach Mocy możecie je opisać i dodać m.in. na portalach: TIPADVISOR Polska, FACEBOOK, GOOGLE.  
Dziękujemy!

Thank you for your positive opinions and recommendations, which you leave on websites, social networking sites and send us electronically.

If you want to share with us your feelings about your visit to PGE Power Giants, you can describe them and add, among others on the following websites: TIPADVISOR Polska, FACEBOOK, INSTAGRAM, GOOGLE.
Thank you!

 

"Bardzo fajne miejsce, gdzie w interaktywny sposób można się dowiedzieć o wytwarzaniu energii elektrycznej. Fajna trasa dziecięca, dobrze i ciekawie zrobiony audio przewodnik. Wystawa dobrze przygotowana pod względem covid. Niewielu ludzi, płyny do dezynfekcji, nakaz chodzenia w maseczkach. Kilka eksponatów jest w gablotach choć były do dotykania, ale wszystkie eksponaty interaktywne są dostępne".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano 13 sierpnia 2020r. przez Anna Chrząścik
A very cool place where you can learn about electricity generation in an interactive way. Nice route for children, well-made and interesting audio guide. The exhibition was well prepared in terms of covid. Few people, lotions for disinfection, the order to wear masks. Several of the exhibits are in display cases although they were touchable, but all interactive exhibits are available.
Source: GOOGLE, reviewed August 13, 2020. by Anna Chrząścik

 

"Jedyne takie miejsce w kraju. Bardzo ciekawie i przystepnie opisana historia ziemi i elektryczności. Muzeum interaktywne, zwiedzanie ze słuchawkami. Polecam". 
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w marcu 2020r. przez Ciekawy Świata Obserwator 
The only such place in the country. Very interesting and easily described history of the earth and electricity. Interactive museum, sightseeing with headphones. I would recommend.
Source: GOOGLE, reviewed in March 2020. through Ciekawy Świata Obserwator 

 

"Polecam na wypad rodzinny. Fajne miejsce by pokazać rodzinie i znajomym z daleka co my tu mamy :)".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w marcu 2020r. przez Ania Szymańska
I recommend for a family trip. Cool place to show family and friends from afar what we have here :)
Source: GOOGLE, reviewed in March 2020. through Anna Szymańska

 

"Bardzo polecam, najlepsze miejsce w okolicy na spędzenie wolnego czasu. Dużo wiedzy super przekazanej, ciekawym językiem. Dzieciaki kochają to miejsce ;)".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w marcu 2020r. przez Martyna Kazmierczak
I highly recommend, the best place in the area to spend your free time. A lot of knowledge transferred in an interesting language. Kids love this place;)
Source: GOOGLE, reviewed in March 2020. through Martyna Kazmierczak

 

"Wspaniały projekt. Odwiedziliśmy Giganty Mocy po raz drugi. Mój siedmioletni syn jest wciąż zachwycony. Uważnie słuchał audioprzewodnika i podążał za instrukcjami. Interaktywne zadania, eksponaty jak i wszelkie historyczne informacje są wspaniałą okazją do nauki i zabawy dla wszystkich, dużych i małych. Polecam wizytę całą rodziną; można wspaniale spędzić czas z dziećmi i nikt nie będzie się nudził".
Źródło: Tripadvisor, zrecenzowano w październiku 2019 przez Ela G

 

"Bardzo fajne miejsce jak i na wycieczkę szkolną jak i na rodzinny wypad. Wiele ciekawego można się dowiedzieć o wydobyciu węgla jego historii jak i o samym mieście Bełchatów". 
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w październiku 2019 przez Igor Majchrowski

 

"Więcej się tam nauczyłam niż w szkole :-)"
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w październik 2019 przez Ania Kozyra

 

"Bardzo fajne, edukacyjne miejsce dla dzieci. Polecam na niepogodę. Świetnie spędzony czas, bardzo dużo informacji wyniesionych z tego muzeum. Dzieci bardzo zadowolone".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w sierpniu 2019 przez Iwona

 

"Świetne miejsce nie tylko dla dzieci ale dla całych rodzin. Zabawa i edukacja w jednym miejscu. Polecam"
Źródło: Facebook, zrecenzowano 23 sierpnia 2019 przez Aneta Błaszczyk

 

"Świetne miejsce, wracamy tam chętnie i za każdym razem odkrywamy coś nowego i niesamowitego. Chcemy kupić Waszą zwałowarkę z Lego . bo Dziadek na takiej pracował :)"
Źródło: Facebook, zrecenzowano 16 sierpnia 2019 przez Anna Chylińska

 

"Jedno z bardziej zaskakujących miejsc, pełne niespodzianek i prezentujące w oryginalny sposób jak działa kopalnia, w sposób przystępny i dla dorosłych i dla dzieci. Widzę, że od ostatniej wizyty przybyło sporo nowości, więc chyba czas zaplanować kolejne odwiedziny".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w kwietniu 2019 przez Michał Ch

 

"Bełchatów is not really known for its culture. However it houses the largest lignite power plant in the world. PGE Giganty Mocy (PGE Power Giants) leverages this fact and presents visitors with not just clear depictions of how the power plant works, but the history behind fossil fuels and their formation. The exposition is pleasant and very modern, and though the printed material is only in Polish, you get a nifty headset and player that will tell you the essentials in English. Whether or not burning fossil fuels is controversial for you, understanding the origins and the complex science behind one of the largest plants in the world is most enlightening."

Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w marcu 2019 przez Antonio Montenegro

 

"Giganty Mocy to miejsce naprawdę warte polecenia. Byliśmy już w kilku interaktywnych muzeach, ale to zrobiło na nas zdecydowanie największe wrażenie. Ekspozycja jest spójna, bogata w eksponaty, pomysłowo zaaranżowana. Spora dawka wiedzy podana w formie przystępnej nawet dla najmłodszych oraz mnóstwo zadań aktywizujących, które z pewnością nie pozwolą się nudzić. Co ciekawe, dostępne są dwie formuły zwiedzania: dla dzieci i dorosłych."
Źródło: www.duskowyswiat.blogspot.com, zrecenzowano 10.11.2018

 

"Super miejsce dla rodzin z dziećmi!!! Najciekawsza była podróż w czasie i różne zadania wyznaczone przez audioprzewodniki. Bardzo ciekawe i rozwijające. Na pewno tam jeszcze wrócimy!" 
Żródło: Facebook, zrecenzowano 11.07.2018 przez Marzena Bociek

 

"Super miejsce. Muzeum, które jest w pełni interaktywne i multimedialne. Zainteresowało nawet szesciolatka. Na pewno tu jeszcze wrócimy. Polecam w 100%."
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w lipcu 2018r. przez Dominik Dopierała

 

"Fantastyczne miejsce! Świetnie opowiedziana historia węgla, kopalni, elektrowni i nie tylko. Ekspozycja jest interaktywna - potrafi zainteresować pięcio- i 9-latkę. Mnie bardzo podobały się zdjęcia z lotu ptaka kopalni i elektrowni oraz stare zdjęcia Bełchatowa - kto pamięta fabrykę Milko i zapach krówek w centrum miasta? :) Nasze zwiedzanie trwało ponad półtorej godziny i chętnie wybiorę się tam jeszcze raz."
Żródło: Facebook, zrecenzowano: 1.06.2018 przez Kamila Simms 


"Rewelacyjne miejsce dostajesz słuchawki i audioprzewodnik i jesteś nawigatorem świetna sprawa!"
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano w marcu 2018r. przez Films Desire

 

"Niesamowite miejsce, dzieciaki bawiły się doskonale, pewnie parę rzeczy im w głowie też zostało. Tak naprawdę to muzeum historii naturalnej, miasta Bełchatów, połączone z ekspozycją dotyczącą historii, górnictwa węgla brunatnego i produkcji energii elektrycznej, więc przepis na tragiczną śmierć z nudów dla każdego sześcio-siedmiolatka, a tu młodszemu dzieciakowi oczy świeciły się jak w Disneylandzie. No ale co się dziwić skoro w tym "muzeum" wręcz trzeba dotykać eksponatów, czasami ich szukać, grać i się bawić :) Przydało by się postawić jeszcze parę gadżetów w eksperymentarium, ale i tak jest rewelacyjnie."

Źródło: GOOGLE, zrecenzowano: październik 2017 przez Mateusz Szymczyk

 

"Fajna odskocznia od dnia powszechnego, dzieciaki mają co robić, a ty dowiesz się jak powstaje prąd elektryczny".
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano 14.09.2017r. przez Bartlomiej Sypek

 

"Miejsce ma bardzo fajną tematykę i jest przyjazne młodszym. Można tu poznać przebieg powstawania prądu elektrycznego oraz wiele innych z tym związanych rzeczy. Gorąco polecam".

Źródło: GOOGLE, zrecenzowano 17.08.2017rool Guy
 

"Bardzo fajne i nowoczesne miejsce, szczegolnie polecam dla dzieci mlodszych jak i starszych. Sa dwie sciezki z audioprzewodnikiem. Zwiedza sie w swoim wlasnym tepie."
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano 20.07.2017 przez Kkmk Kkmk
 

"Dziękujemy za piękne oprowadzenie. Dzieci i wychowawcy są zachwyceni obsługą Państwa. Dziękuję bardzo:)))"

Źródło: e-mail: rezerwacje@gigantymocy.pl, zrecenzowano: 11 lipca 2017 przez ks. Henryk Chibowski sdb

 

"Nie wyjechaliśmy w daleką podróż, ale zupełnie na luzie i jak często u nas, spontanicznie decydowaliśmy co robimy patrząc na pogodę za oknem. I tak trafiliśmy do Gigantów Mocy w Bełchatowie. Nasze dzieci, a w szczególności Miłosz bardzo lubi interaktywne muzea. My również lubimy tego typu atrakcje. Gdy człowiek idzie gdzieś z trójka małych dzieci marzy o tym żeby nie siali zniszczenia na prawo i lewo plus żeby się czymś zainteresowali. Multimedialne muzea spełniają te kryteria, gdyż  na szczęście pozwalają na wiele a prawdopodobieństwo zniszczenia nie jest duże. Giganty Mocy skupiały się jak sama nazwa wskazuje na mocy. Mieliśmy możliwość obejrzeć multimedialne prezentacje procesów powstawania energii elektrycznej. Największą atrakcją dla Mi było używanie elektronicznego przewodnika, dzięki któremu sam znał kierunek zwiedzania i po skanowaniu wyznaczonych punktów przewodnik tłumaczył co teraz ogląda. Ogólnie podjarka z przewodnika na poziomie +1000!"

Źródło: GOOGLE+, zrecenzowano 4 maja 2017 przez Ela Bednarek

 

"Wyruszyliśmy do Bełchatowa. A tam czekały na nas Giganty Mocy – interaktywne muzeum, które uczy jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich \"Gigantach\", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Było to kolejne miejsce gdzie wszyscy uczyli się przez zabawę – czyli z uśmiechem."
Źródło: www.spkawnice.pl, zrecenzowano: 28 kwietnia 2017 przez Szkoła Podstawowa im. S.Wyspiańskiego w Kawnicach.

 

"Bardzo ciekawe miejsce. Atrakcja i edukacja. Polecam wszystkim małym i dużym.
Żródło: Facebook, zrecenzowano: 26 kwietnia 2017 przez Monika Monika
 

"Świetne miejsce dla całej rodziny. Polecam!"
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano: luty 2017 przez Weronika K.

 

"Ciekawe miejsce. Dużo można się dowiedzieć o historii naszego bełchatowskiego węgla brunatnego."

Źródło: GOOGLE, zrecenzowano: luty 2017 przez  Michał W.

 

"Jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się skąd wziął się węgiel brunatny, poznać sposoby jego wydobycia i uzyskać informacje na temat metod wytwarzania energii elektrycznej to ta wystawa jest zdecydowanie dla niego. Zarówno dorośli jak i dzieci nie będą się nudzić. Elektroniczny interaktywny przewodnik wydawany indywidualnie każdemu zwiedzającemu pozwoli każdemu skupić się na wybranych fragmentach ekspozycji, które są dla niego szczególnie interesujące."
Źródło: GOOGLE, zrecenzowano: styczeń 2017 przez philipe koko

 

"Polecam, bardzo przyjazne miejsce, atrakcyjne i edukacyjne. Wróciłyśmy naładowani pozytywną energią :)"
Źródło: Facebook, zrecenzowano: 28 stycznia 2017, przez Małgorzata Karazim  

 

“Historia, nowoczesność, interaktywność. Wspaniale przedstawiona historia tego terenu. Na zwiedzanie lepiej przeznaczyć więcej czasu. Bogata ekspozycja zgromadzona, przedstawiona nowocześnie i interaktywnie. Zwiedzający otrzymuje słuchawki, w których przewodnik opowiada o poszczególnych etapach zwiedzania ekspozycji. Olbrzymie bogactwo naturalne, potężna Elektrownia, które dały zatrudnienie ludziom i rozwinęły ten teren"
Źródło: tripadvisor Polska, zrecenzowano: 29 listopada 2016 przez Consument Polska


"Ciekawe miejsce do zwiedzenia z dziećmi i nie tylko. Zwiedzanie odbywa się z audioprzewodnikiem i dla 5 latków bycie "nawigatorem" już jest mega atrakcją...Z rozmowy z dziećmi w drodze powrotnej wiem, że sporo wiedzy "zostało w głowie", bo całość informacji przekazana prostym i zrozumiałym językiem. Ekspozycja na miarę XXI wieku na dorosłym też robi wrażenie.
Jedyne czego nie rozumiem to dlaczego dowiedziałam się o tym miejscu przypadkiem, pocztą pantoflową? Jestem mieszkańcem woj. łódzkiego i uważam, że brak ogólnodostępnej informacji, że coś takiego można zwiedzić jest na minus. To miejsce powinno promować nasz region. Nie jest to tylko moja opinia, bo po zamieszczeniu zdjęć na fb znajomi byli zdziwieni gdzie byłam i co widziałam? jednym słowem dział marketingu i promocji ma jeszcze sporo do zrobienia."

Żródło: Facebook, zrecenzowano: 30 listopada 2016 przez Katarzyna Szukała 

 

"Ultranowoczesna rozrywka w idealnym opakowaniu. Niewiele jest w Polsce tak nowoczesnych wystaw i to w tak dobrym wydaniu. Często się zdarza, że muzea wyposażane są w elektroniczne gadżety, co wcale nie przekłada się na ich atrakcyjność. W tym przypadku zaprojektowano miejsce przyjazne zarówno kilkulatkom, jak i kilkudziesięciolatkom. Nastawcie się na dobrą zabawę i nie zważajcie, że przy okazji czegoś się nauczycie;)"
Źródło: Tripadvisor Polska, zrecenzowano: 21 września 2016 przez PMilka, Łódź, Poland

 

"Miejsce, które Was zadziwi (nie istotne ile lat macie - 3, czy 93), oczywiście mega pozytywnie, a jeśli przyjedziecie specjalnie, to wybierzcie się koniecznie jeszcze na punkt widokowy w Kleszczowie i na górę Kamieńsk. Ultra nowoczesne, mądre, zachwycające, idealnie zaprojektowane, we właściwej skali (nie wyczerpie wszystkich waszych sił, ale jest wystarczająco duże i atrakcyjne, żeby wybrać je na cel wycieczki), no i wszystkiego można, a właściwie należy dotknąć, są i gry i quizy, filmy, ale i tradycyjne opisy. Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie audioprzewodnika, więc sami dostosujecie tempo zwiedzania, ale macie do dyspozycji także bardzo życzliwą, uśmiechniętą i "frontem do Klienta" obsługę. SUPER!!!"
Źródło: Facebook, zrecenzowano: 21 września 2016Milena Lange 

 

“Świetna zabawa dla całej rodziny. Świetnie bawiliśmy się całą nasza rodzinką. Zwiedzanie odbywa się z audioprzewodnikiem, na którym mozna wybrać wersję dla dzieci lub dorosłych. Dzieciaki były zachwycone. Obok muzeum jest również Klub Woltusia - pokój zabaw dla dzieci, w którym można też zająć się niemowlakiem. Polecam wszystkim!"
Źródło: Tripadvisor, zrecenzowano: 15 września 2016 przez Aga987, warszawa, Polska

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT