Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zwiedzanie Kopalni Bełchatów z przewodnikiem

Zapraszamy do zwiedzania największej w Polsce kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

Kopalnia Bełchatów jest niekwestionowanym liderem polskiego górnictwa węgla brunatnego. To właśnie tutaj rozpoczyna się produkcja najtańszej energii elektrycznej w Polsce. Kopalnia eksploatuje złoża węgla brunatnego o zasobach przemysłowych 800,747 mln ton wydobywając rocznie ok. 40-42 mln ton „brunatnego złota”, co stanowi ponad 60% rocznego wydobycia tego surowca w Polsce.

Zakład można zwiedzać w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 po uprzednim telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Po uzgodnieniu terminu wycieczki, należy wypełnić „Karty zgłoszenia grupy wycieczkowej”, którą należy złożyć na 7 dni roboczych przed planowanym terminem zwiedzania w Dziale Organizacji i Systemów Zarządzania PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną na adres e-mail: info.giekkwbb@gkpge.pl, lub faksem – 44 737 48 64.

Kopalnia Bełchatów oferuje następujące formy zwiedzania: 

  • ✔ wycieczka standardowa obejmująca projekcję w sali tradycji Kopalni Bełchatów oraz przejazd na tarasy widokowe,
  • ✔ wycieczka z wjazdem do wyrobiska obejmująca projekcję w sali tradycji Kopalni Bełchatów, przejazd do wyrobiska pod maszyny podstawowe, wiek – od 15 lat,
  • ✔ wycieczka niestandardowa prezentująca wybrany obszar działalności Kopalni Bełchatów.

 

Zwiedzanie Kopalni w godzinach popołudniowych (poniedziałek – piątek) oraz w dni wolne od pracy (sobota – niedziela) – USŁUGA NIESTANDARDOWA – każdorazowo należy telefonicznie uzgodnić termin i możliwość realizacji usługi.

Istnieje również możliwość połączenia wyżej wymienionych wycieczek z korzystaniem z atrakcji Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”. Wszelkie szczegóły wizyty na Górze Kamieńsk należy jednak uzgadniać samodzielnie pod numerem telefonu 44 737 77 30. fax. 44 737 77 31

 

KONTAKT:

Dział Organizacji i Systemów Zarządzania

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
Rogowiec, ul. Św. Barbary 3
97-400 Bełchatów, skr. poczt. 100
tel. 44 737 48 63
fax. 44 737 48 64
e-mail: info.giekkwbb@gkpge.pl

Wszystkie informacje dotyczące zwiedzania Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów można znaleźć na stronie www.kwbbelchatow.pgegiek.pl.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT