Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zwiedzanie Kopalni Bełchatów z przewodnikiem

Historię bełchatowskiego węgla oraz największej kopalni odkrywkowej w Polsce można poznać podczas wycieczki z przewodnikiem.  

Zwiedzanie odbywa się w formie:
- wycieczek standardowych obejmujących projekcję filmu w sali tradycji Kopalni Bełchatów oraz przejazd na tarasy widokowe,
- wycieczek z wjazdem do wyrobiska obejmujących projekcję filmu w sali tradycji Kopalni Bełchatów oraz przejazd do wyrobiska pod maszyny podstawowe (dla osób powyżej 15. roku życia),
- wycieczek niestandardowych prezentujących wybrany obszar działalności Kopalni Bełchatów.

W sali tradycji można obejrzeć wydobyte podczas robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię. Podczas wycieczki przewodnik przekazuje najważniejsze informacje dotyczące historii i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zwiedzania bełchatowskiej kopalni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej).

Po uzgodnieniu terminu wycieczki należy wypełnić „Kartę zgłoszenia grupy wycieczkowej” i złożyć ją co najmniej miesiąc przed planowanym terminem zwiedzania w Dziale Organizacji i Systemów Zarządzania Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną, pocztową lub faksem.

KONTAKT:

Dział Organizacji i Systemów Zarządzania

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
Rogowiec, ul. Św. Barbary 3
97-400 Bełchatów, skr. poczt. 100
tel. 44 737 48 63
fax. 44 737 48 64
e-mail: info.giekkwbb@gkpge.pl

Wszystkie informacje dotyczące zwiedzania Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów można znaleźć na stronie www.kwbbelchatow.pgegiek.pl.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT