PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zwiedzanie Kopalni Bełchatów z przewodnikiem

Zapraszamy do zwiedzania największej w Polsce kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

Kopalnia Bełchatów jest niekwestionowanym liderem polskiego górnictwa węgla brunatnego. To właśnie tutaj rozpoczyna się produkcja najtańszej energii elektrycznej w Polsce. Kopalnia eksploatuje złoża węgla brunatnego o zasobach przemysłowych 800,747 mln ton wydobywając rocznie ok. 40-42 mln ton „brunatnego złota”, co stanowi ponad 60% rocznego wydobycia tego surowca w Polsce.

Zakład można zwiedzać w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 po uprzednim telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Po uzgodnieniu terminu wycieczki, należy wypełnić „Karty zgłoszenia grupy wycieczkowej”, którą należy złożyć na 7 dni roboczych przed planowanym terminem zwiedzania w Dziale Organizacji i Systemów Zarządzania PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną na adres e-mail: info.giekkwbb@gkpge.pl, lub faksem – 44 737 48 64.

Kopalnia Bełchatów oferuje następujące formy zwiedzania: 

  • ✔ wycieczka standardowa obejmująca projekcję w sali tradycji Kopalni Bełchatów oraz przejazd na tarasy widokowe,
  • ✔ wycieczka z wjazdem do wyrobiska obejmująca projekcję w sali tradycji Kopalni Bełchatów, przejazd do wyrobiska pod maszyny podstawowe, wiek – od 15 lat,
  • ✔ wycieczka niestandardowa prezentująca wybrany obszar działalności Kopalni Bełchatów.

Zwiedzanie Kopalni w godzinach popołudniowych (poniedziałek – piątek) oraz w dni wolne od pracy (sobota – niedziela) – USŁUGA NIESTANDARDOWA – każdorazowo należy telefonicznie uzgodnić termin i możliwość realizacji usługi.

Istnieje również możliwość połączenia wyżej wymienionych wycieczek z korzystaniem z atrakcji Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”. Wszelkie szczegóły wizyty na Górze Kamieńsk należy jednak uzgadniać samodzielnie pod numerem telefonu 44 737 77 30. fax. 44 737 77 31

Wszystkie informacje dotyczące zwiedzania Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów można znaleźć na stronie www.kwbbelchatow.pgegiek.pl.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem bełchatowskich Gigantów w naturalnym otoczeniu zachęcamy natomiast do wycieczki na położone w Żłobnicy oraz w Kleszczowie tarasy widokowe.
 

KONTAKT:

Dział Organizacji i Systemów Zarządzania

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna
Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
Rogowiec, ul. Św. Barbary 3
97-400 Bełchatów, skr. poczt. 100
tel. 44 737 48 63
fax. 44 737 48 64
e-mail: info.giekkwbb@gkpge.pl

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT