PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Gdzie udać się na jesienny weekend?

Szukasz pomysłu, gdzie udać się na jesienny weekend z dzieckiem lub znajomymi?
Podpowiemy Ci, gdzie znajdziesz atrakcje dla Twojej rodziny lub przyjaciół!

Zapraszamy Was na energetyczną wycieczkę do PGE Gigantów Mocy i najbardziej energetycznego miejsca w Polsce – regionu bełchatowskiego! Korzystając z BONU TURYSTYCZNEGO możecie przenocować w okolicznych hotelach, zostać na cały weekend i zobaczyć wszystkie elektryzujące atrakcje!

Od czego zacząć zwiedzanie?

 

Zajrzyjcie do PGE Gigantów Mocy. Bełchatowskie Giganty to interaktywne muzeum, w którym dowiecie się tego, jak powstaje węgiel i jak przetwarzany jest w energię elektryczną. Wiedzę podamy Wam w najlepszy z możliwych sposobów – przez zabawę i doświadczanie.

Na starcie otrzymacie od nas audioprzewodnik dostępny w wersji dla dorosłych i dzieci. Przez sale ekspozycji poprowadzą Was Gigusie Brunatne, pod opieką, których odbędziecie podróż wehikułem czasu, poznacie największe osiągnięcia ludzkości, popływacie w morzu jurajskim, zamienicie się w operatora koparki i dyspozytora mocy, a także weźmiecie udział w regatach elektrycznych.

Przekażemy Wam sporą dawkę pozytywnej energii i wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Z wyprawy wrócicie naelektryzowani.

Jak zwiedzać nasze centrum nauki w pandemii koronawirusa?

Doradzamy — na wycieczkę zabierzcie ze sobą własne słuchawki. Tym z Was, którzy o tym zapomną zapomną, użyczymy naszych (regularnie dezynfekowanych). Weźcie też maseczki. O kolejnych zasadach będą Wam przypominać nasze porady i wskazówki umieszczone na terenie muzeum.

 

Gdzie zjeść?

Po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY możecie ugasić pragnienie bądź posilić się w jednej z pobliskich restauracji lub ogródków letnich usytuowanych na placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. Przykładowe restauracje w najbliższym otoczeniu  Gigantów to: "Gościniec", "Pizzeria Fenix", "Restauracja Plac 16 - Od chleba do wina", "Kopalnia Smaku", Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires”.

 

Co jeszcze możecie zobaczyć?

W odległości 10 km od Bełchatowa, pośród sosnowych lasów położony jest urokliwy ośrodek wypoczynkowy Wawrzkowizna. Otaczająca go przyroda oraz zaplecze rekreacyjne sprawiają, że Wawrzkowizna to miejsce wymarzone na niezapomniane chwile spędzone z rodziną lub w grupie znajomych. Znaleźć tu można m.in. plażę z kąpieliskiem, park linowy, stadninę koni oraz korty tenisowe.

 

 

Zajrzyjcie na tarasy widokowe!

Koniecznie udajcie się również na taras widokowy w Żłobnicy! W PGE Gigantach Mocy, dowiedzieliście się tego, skąd pochodzi prąd, a teraz koniecznie musicie zobaczyć, jak wygląda odkrywka węgla brunatnego w naturalnym otoczeniu.

W tym celu udajcie się do małej miejscowości – Żłobnica — położonej 27 km od Bełchatowa i na własne oczy zobaczcie księżycowy krajobraz Kopalni Węgla Brunatnego.

Taras widokowy w Żłobnicy to najdogodniejszy punkt, z którego podziwiać można całą odkrywkę. 
Jeśli macie lornetkę, weźcie ją ze sobą! Pomoże Wam to dostrzec szczegóły maszyn pracujących w wyrobisku. W oddali zobaczycie też wielkie kominy i chłodnie największej konwencjonalnej elektrowni w Europie – Elektrowni Bełchatów. Wyobraźcie sobie, że w tym miejscu za kilkadziesiąt lat powstanie wielkie jezioro.

Jak dojechać na taras w Żłobnicy? Kierujcie się na Kleszczów, a następnie przejeżdżając przez miejscowość ulicą Główną, dojedźcie do dużego ronda. Skręćcie w tym miejscu w prawo w kierunku wsi Żłobnica. Przemieszczajcie się dalej wzdłuż głównej drogi. Miniecie budynek straży pożarnej po prawej stronie drogi i dojedziecie do znajdującego się na jej końcu tarasu widokowego i parkingu.


 

Macie głód podróży i energię na więcej?
Dodatkową atrakcję, stanowić może dla Was wizyta na Górze Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Zalesiona góra przyciąga wielu amatorów letniej rekreacji. Obecnie możecie wjechać na jej szczyt koleją linową, aby podziwiać widoki na bełchatowski region i pobliskie lasy mieniące się barwami jesieni.

 

Chcecie skorzystać z BONU TURYSTYCZNEGO i zostać na cały weekend?

Potrzebujecie jeszcze odrobiny relaksu lub aktywności? Przenocujcie w jednym z okolicznych ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych i rozłóżcie wycieczkę na dwa dni. W naszej okolicy znajdziecie kilka miejsc godnych polecenia. Sami zdecydujcie, jaki standard i jakie atrakcje są dla Was najlepsze. Zapoznajcie się z ofertą Solparku Kleszczów (kompleksu hotelowo-rekreacyjnego z basenami), Hotelu Wodnik lub Wawrzkowizny. W każdym z tych ośrodków zrealizujecie swój BON TURYSTYCZNY. 


Nie wiecie jak go pozyskać? Zajrzyjcie Tutaj.

Życzymy udanych wojaży!

Ps. Strasznie się cieszymy, że Was zobaczymy!

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT