PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Paliwowo-energetyczna stolica

Paliwowo-energetyczna stolica Polski

 

Bełchatów to jedno z najważniejszych miejsc na energetycznej mapie Polski, które zyskało miano paliwowo–energetycznej stolicy kraju.


Status ten Bełchatów zawdzięcza obecności w regionie potężnych zakładów branży górniczo–energetycznej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów SA oraz Elektrowni Bełchatów SA, a także lokalizacji  na terenie samego miasta głównej siedziby energetycznego potentata - PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej SA. Obecnie zakłady te tworzą największy w Polsce i jeden z największych w Europie okręg paliwowo-energetyczny.


Od wielu lat Bełchatów stanowi również miejsce dyskusji i wymiany myśli energetycznej. Potencjał Bełchatowa dostrzeżono wielokrotnie, czego potwierdzeniem są organizowane w mieście ogólnopolskie i międzynarodowe przedsięwzięcia o tematyce związanej z energetyką, jak chociażby prestiżowa „Konferencja Wysokiego Szczebla ds. Energetyki - High Level Group Energy” zorganizowana w ramach Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, „Sympozjum Naukowo-Techniczne  ENERGETYKA Bełchatów”, czy też Forum Technologii w Energetyce - Spalanie Biomasy.


Energetyka wpisana jest w historię i codzienność Bełchatowa. W świadomości mieszkańców i władz lokalnych to nie tylko filar gospodarczy Miasta, ale przede wszystkim kierunek obrany na przyszłość. Miasto stale dąży do umacniania specjalizacji regionalnej poprzez inicjowanie projektów mających na celu zrównoważony rozwój oparty na innowacyjnej energetyce i działaniach proekologicznych.
Bełchatów to miejsce rozwoju krajowej myśli i technologii energetycznej.


Warto wspomnieć, że przy okazji wizyty w Bełchatowie możecie Państwo zaplanować również zwiedzanie bełchatowskich przemysłowych gigantów - Elektrowni i Kopalni Węgla Brunatnego, po uprzednim dokonaniu rezerwacji.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT