PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Atrakcje turystyczne Bełchatowa

Planujesz pobyt w Bełchatowie? Chciałbyś spędzić tu swój czas, poznając miasto Bełchatów i jego atrakcje turystyczne, podążając energetycznym, historycznym, bądź rodzinnym szlakiem? Masz ze sobą telefon komórkowy, bądź tablet? Jeśli odpowiedziałeś sobie tak, na wszystkie zadane przez nas pytania, mamy dla Ciebie propozycję.

 

Zapraszamy Cię na wycieczkę z aplikacją mobilną – bezpłatnym przewodnikiem miejskim, przeznaczonym do urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Aplikacja dostępna jest do pobrania na smartfon lub tablet (w systemach Android oraz iOS) w internetowych sklepach Google Play lub App Store i dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej pod trzema nazwami:

 

☑  Bełchatów szlak rodzinny – dedykowany najmłodszym słuchaczom i ich opiekunom,
☑  Bełchatów szlak historyczny – dla dociekliwych i ciekawych dziejów miasta,
☑  Bełchatów szlak sportowo – rekreacyjny - dla ludzi z energią - amatorów aktywności fizycznej.

 

 

Gdy założysz słuchawki i dasz znać przewodnikowi, że jesteś gotowi, ten najpierw poinformuje Cię o aktualnej lokalizacji, a następnie poprowadzi do kolejnych punktów na wybranym szlaku. Korzystając z aplikacji, dowiesz się m.in., gdzie iść, co zwiedzić, w którym miejscu zatrzymać się na dłużej. Nie będzie to jednak nudny wykład – i to jest właśnie kolejna zaleta aplikacji. O tym, co widzisz, czego dotykasz, opowiada kilku profesjonalnych lektorów, w tle słychać podkład muzyczny, urozmaicany od czasu do czasu efektami dźwiękowymi, komentarzami, wskazówkami i zagadkami. Nagranie przystosowane są też do odsłuchu w otwartej przestrzeni. Czas nagrania waha się od 30 do 60 minut.


Wszystkie trzy mobilne, interaktywne trasy wzbogacono o tablice z archiwalnymi fotografiami oraz informacjami o niezwykłych historycznych i współczesnych miejscach, ludziach i wydarzeniach. W zależności od wybranej tematyki szlaku przemieszczając się możesz zobaczyć Siatkarską Aleję Gwiazd, poznać piękno i romantyczną historię Dworku Olszewskich, bądź wybrać się do nowoczesnego skatepark-u (nie zapomnij o własnej desce).

 

Punktem startowym dla Twojej wycieczki i każdego ze szlaków może być Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 15 (położony w odległości ok. 10 min. pieszo od PGE Gigantów Mocy), gdzie na zwiedzających czekają materiały informacyjno-turystyczne i gadżety.

 

 

Jesteś zainteresowany? Pobierz aplikację mobilną i poznaj atrakcje turystyczne Bełchatowa – miasta będącego energetycznym centrum łódzkiego.

 

Szlak rodzinny:

   

 

Szlak historyczny:

  

 

 

Szlak sportowo-rekreacyjny:

  

 

 

Masz dodatkowe pytania? Zajrzyj lub zadzwoń do Centrum Informacji Turystycznej w Bełchatowie.

Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościuszki 15
97-400 Bełchatów
tel.: 447335135

Czynne:
pon.: 9.30-15.00
wt.-sob.: 9.30-16.30
niedz.: zamknięte


Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT