Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

O Bełchatowie

Bełchatów to młode, sześćdziesięciotysięczne miasto powiatowe usytuowane w bliskiej odległości od Łodzi (50 km) oraz Warszawy (150 km), co w połączeniu z położeniem na szlaku drogi krajowej nr 8 powoduje, że jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla województwa łódzkiego.

 


 

Bełchatów jest miastem z potencjałem gospodarczym, dynamicznie rozwijającym się, realizującym szereg inwestycji, m.in. dzięki wykorzystaniu środków unijnych. W rezultacie, w Bełchatowie zmodernizowana została infrastruktura społeczna, techniczna, komunikacyjna w tym m.in. zrewitalizowano obszar śródmieścia.

 

Plac Narutowicza

 

W przeszłości nazywany Starym Rynkiem, Plac Narutowicza w 2010 r. zyskał nowy wizerunek i stał się sercem miasta i jego swoistą wizytówką. Jest to nowoczesne miejsce, które energetyzuje swoim wyglądem i klimatem. W przestrzeni Placu zlokalizowana została multimedialna ekspozycja „PGE Giganty Mocy” prezentująca proces wydobycia węgla brunatnego i wytwarzania energii elektrycznej. Plac Narutowicza może dziś poszczycić się m.in. Siatkarską Aleją Gwiazd prezentującą sportowców posiadających najwybitniejsze osiągnięcia w Piłce Siatkowej Mężczyzn - zdobywców medali olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. W sezonie letnim jest zaś miejscem organizacji oryginalnych eventów, miejscem tętniącym życiem, gdzie mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto w sposób przyjemny oraz ciekawy spędzają wolny czas.


Zachęcamy Państwa, przy okazji wizyty w Gigantach Mocy, do czerpania z uroków tego miejsca. 

 

 


Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT