PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zwiedzanie

Kilka słów o muzeum

PGE Giganty Mocy to interaktywna Ekspozycja w Bełchatowie, będąca jedną z największych atrakcji województwa łódzkiego. 

Wizyta w naszym muzeum to doskonały pomysł na wycieczkę po Polsce, weekend lub wakacyjny wypad zarówno dla turystów indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi (począwszy od 4, czy 5-tego roku życia).
W salach PGE Gigantów Mocy nauka łączy się z zabawą. U nas dowiecie się, skąd właściwie jest prąd. Poznacie też jego elektryzującą historię. W naszym muzeum będziecie się doskonale bawić: przeżyjecie podróż wehikułem czasu i weźmiecie udział w elektrycznych regatach. Wcielicie się też w rolę dyspozytorów mocy. 
W prosty sposób przekażemy Wam sporą dawkę wiedzy i wiele ciekawostek z zakresu nauk przyrodniczych. Z wyprawy wrócicie pełni energii, a może nawet naelektryzowani. 

O atrakcyjności naszej Ekspozycji świadczą przyznane nam nagrody: Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego 2015r. oraz główna nagroda Ministra Infrastruktury i Rozwoju w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich” za miejsce przyjazne rodzinie. 

Wejście na ekspozycję 
Odbywa się o dowolnie wybranej przez zwiedzających godzinie (w przypadku zakupu biletów ON-LINE należy wybrać godzinę, na którą planowane jest zwiedzanie, jednakże wejście do muzeum kilka minut wcześniej lub później nie stanowi dla nas problemu). 

Czas zwiedzania muzeum
Zwiedzający, dzięki audioprzewodnikom, ogladają sale naszej Ekspozycji we własnym tempie. Trwa to zazwyczaj od ok. 1,5 - 2/2,5h.

Sposób zwiedzania
Każdy zwiedzający ma możliwość wyboru jednej z dwóch audiowycieczek: dla osób dorosłych lub dla rodzin z dziećmiWycieczki opracowane są w taki sposób, aby każdy zwiedzający mógł indywidualnie zapoznać się ze wszystkimi tematami poruszanym na ekspozycji. Dzięki  doskonale przygotowanym nagraniom oraz przystępnym scenariuszom nawet najtrudniejsze  zagadnienia zobrazowane na ekspozycji stają się zrozumiałe dla każdego, w tym również dla dzieci. Posiadamy audioprzewodniki ze słuchowiskiem w języku polskim, angielskim oraz polskim języku migowym.

Bilety
W sprzedaży dostępne są bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Cennik biletów znajduje się w zakładce CENNIK. Bilety można zakupić w kasie MCK PGE Gigantów Mocy (pl. Narutowicza 3) lub ONLINE
W przypadku zakupu biletów w kasie nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja!
Jedna osoba pełnoletnia może wypożyczyć maksymalnie 5 audioprzewodników. Ze względu na ograniczoną ilość audioprzewodników, PGE Giganty Mocy nie gwarantują ciągłej dostępności urządzeń. Na wypożyczenie audioprzewodników nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Rodziny, posiadające więcej niż troje dzieci, zamieszkałe w Bełchatowie, mogą skorzystać z Bełchatowskiej Karty Rodziny, dzięki której uzyskają bonifikatę przy zakupie wejściówek do ekspozycji. Więcej informacji na ten temat uzyskasz klikając TUTAJ.

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT