Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapoznaj się z naszą propozycją wycieczki jednodniowej lub weekendowej

Myślisz o tym, gdzie wybrać się na weekend? Szukasz pomysłu na wypad z dzieckiem, dziećmi, rodziną, bądź przyjaciółmi?  Poznaj naszą propozycję wycieczki na weekend lub jeden dzień w Bełchatowie - w Łódzkiem.

 

Zwiedź interaktywną Ekspozycję PGE Giganty Mocy!

U nas przeżyjesz podróż wehikułem czasu i dowiesz się jak powstaje prąd. 

Odnajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych. Dowiesz się jak w okolicach Bełchatowa powstał węgiel brunatny i jak przetwarza się go w energię elektryczną. 

Wcielisz się też w rolę górnika oraz dystrybutora mocy, a wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych: geologii, paleontologii i fizyki zyskasz ot tak, przy okazji!

 

 

Poznaj Bełchatów

Co jeszcze warto zobaczyć w Bełchatowie? Będąc tu koniecznie udaj się na wycieczkę z aplikacjami mobilnymi – przewodnikami miejskimi dla rodzin z dziećmi, bądź pasjonatów historii. Znajdziesz je w sklepach Google Play lub App Store pod wybranymi nazwami: Bełchatów szlak rodzinny, (pobierz aplikację z google play; pobierz aplikację z app store) Bełchatów szlak historyczny (pobierz aplikację z google playpobierz aplikację z app store). Można ja pobrać bezpłatnie w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Więcej informacji o szlakach znaleźć można TUTAJ.

 

 

 

Zobacz kopalnię i elektrownię w ich naturalnym otoczeniu

Przejedź na taras widokowy do Żłobnicy - 27 km od Bełchatowa i zobacz księżycowy krajobraz obszaru Kopalni Węgla Brunatnego. Jeśli masz lornetkę, weź ją ze sobą! Pomoże Ci dostrzec szczegóły maszyn pracujących w wyrobisku. 

 

 

 

Zajrzyj na Górę Kamieńską, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. W sezonie letnim, chwytając wiatr we włosy, pomkniesz tu wzdłuż zbocza góry najdłuższym w tej części Polski letnim torem saneczkowym.  

Na szczyt Góry Kamieńskiej wjedziesz koleją linową, a wygodnie siedząc na jej kanapie podziwiać będziesz widoki na okolice. Przejazdy widokowe koleją linową  możliwe są w soboty, niedziele i święta, a dla grup zorganizowanych codziennie po wcześniejszej rezerwacji (44/7377730). Dodatkowe informacje znaleźć można TUTAJ.

Masz lęk wysokości i boisz się jechać kolejką? Możesz pospacerować turystycznymi ścieżkami po wierzchowinie Góry Kamieńskiej lub zobaczyć leśną ścieżkę edukacyjną Gigantów Mocy. Wejście na ścieżkę znajduje się po lewej stronie za halą przy parkingu. 

 

U podnóża Góry swe miejsce znajdą natomiast Twoje pociechy, na które czekają tu trampoliny stacjonarne i bungee oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jest też punkt gastronomiczny, w którym znajdziecie posiłki dla całej rodziny. Więcej informacji i CENNIK atrakcji znajdziesz TUTAJ.

 

 

Zostań na dłużej

Chciałbyś zostać u nas na dłużej? Potrzebujesz odrobiny relaksu? Przenocuj w jednym z okolicznych ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych. W naszej okolicy znajdziesz kilka miejsc godnych polecenia. Sam zdecyduj, jaki standard i jakie atrakcje są dla Ciebie najlepsze. Wyboru dokonasz TUTAJ.

 

Życzymy udanego odpoczynku!

 

 

Dodatkowe przydatne informacje:

Po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, możesz ugasić pragnienie, bądź posilić się w jednej z pobliskich restauracji usytuowanych na placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. Przykładowe restauracje w pobliżu Gigantów to: "Pizzeria Fenix", "Restauracja Plac 16 - Od chleba do wina", Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja „Cztery Pory Roku”. Na pasażu w centrum Bełchatowa znajdziesz też wiele lodziarni i kawiarni z ogródkami letnimi.

Wiecej praktycznych informacji znajdziesz TUTAJ

Jeśli chcesz znaleźć więcej atrakcji turystycznych w Łódzkiem pobierz przewodnik Łódzkie Travel, możesz też obejrzeć poniższy film, w którym znajdziesz atrakcje województwa łódzkiego.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT