PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spotkanie SPiN z Minister Edukacji

18 czerwca 2015r. odbyło się w Centrum Nauki Kopernik spotkanie Rady Porozumienia Społeczeństwo i Nauka SPiN  z minister edukacji narodowej, Joanną Kluzik – Rostkowską. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim ustaleniu miejsca i roli Porozumienia i jego członków we wzbogacaniu i doskonaleniu systemu edukacji formalnej, w tym metod pracy z uczniem. Kompetencje środowiska SPiN mogą być wykorzystywane m.in. do wsparcia nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej przede wszystkim w naukach przyrodniczych. Ale duży potencjał tkwi także we współpracy przy rozwijaniu doświadczenia zawodowego nauczycieli, np. w prowadzeniu pracy metodą badawczą, w rozwijaniu kreatywności i innowacyjności uczniów, w  budowaniu umiejętności pracy zespołowej.

Dyskutowano również nad możliwością powstania stałej platformy współpracy między SpiNem a instytucjami edukacji formalnej w celu dzielenia się doświadczeniami i dobrymi praktykami

Minister Kluzik – Rostkowska stwierdziła: jesteście państwo z punktu widzenia edukacji bezcenni. Trzeba zrobić wszystko, by dowiedziały się o was szkoły i by dowiedzieli się rodzice. Na moje wsparcie możecie liczyć. Będę zachęcać, by  nauczyciele korzystali  z doskonałych narzędzi, którymi dysponują  centra nauki oraz innego typu organizacje zajmujące się edukacją nieformalną.

Na zakończenie spotkania sekretarz zaprosił p. minister do wzięcia udziału w akcji SPiNDay, która jest organizowana 12 września przez członków Porozumienia. Pod hasłem SPiNamy społeczeństwo i naukę będziemy promować nasze Porozumienie w całej Polsce. 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT