PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Oferta dla klas IV-VI szkół podstawowych

 

 

Oferowane przez nas warsztaty edukacyjne stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Dopasowane są one do potrzeb dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Nasi edukatorzy przy pomocy aktywnych metod nauczania, rozbudzają ciekawość i zainteresowanie prezentowanym tematem, udowadniając tym samym, że nauka wcale nie musi być nudna. czniowie uczą się współpracy ale i współzawodnictwa, rozwijają zmysł dotyku i wyobraźnię, tworząc prace plastyczne. Oswajają się z trudnym naukowym słownictwem. Naszym celem jet nauka przez zabawę i doświadczanie.

Czas trwania warsztatów: 1h 15 min. 
Tematyka warsztatów w roku szkolnym 2023/2024Czarne złoto, Magia magnetyzmu.


Discovery Science to nie tylko nasz partner, ale przede wszystkim niekwestionowany lider wśród marek mediowych, nadający filmy dokumentalne i programy popularnonaukowe poświęcone szeroko pojętym naukom ścisłym i przyrodniczym.

Zapraszamy do obejrzenia filmów informujących o historii powstania węgla brunatnego oraz produkcji energii elektrycznej, dokumentujących działalność gigantów branży paliwowo-energetycznej - Elektrowni Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów - oddziałów PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej S.A., a także Elektrowni Wiatrowej Kamieńsk.

Brytyjscy filmowcy oraz prowadzący program Jonny Smith dotarli do bełchatowskich zakładów, gdzie mieli możliwość m.in. przyjrzeć się jednym z największych maszyn przemysłowych na świecie i przejechać się olbrzymią, ważącą niemalże 7,5 tys. ton koparką.

Czas emisji: ok. 20 min.

 

Potrzebujesz więcej informacji lub chcesz zarezerwować warsztaty?
☎ Zadzwoń pod jedn z numerów telefonów: 446351922, 503119739
✉ Napisz na adres: rezerwacje@gigantymocy.pl. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z filmem prezentującym naszą działalność - prosimy kliknąć tutaj.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT