PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na Dzień Otwarty Miejskiego Centrum Kultury

wydarzenia

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 września, w godzinach 14:00 – 19:00. Podczas Dnia Otwartego będziecie mogli zapoznać się z nową ofertą MCK na rozpoczynający się sezon kulturalny 2023/2024, a także zapisać się na zajęcia artystyczne i zasięgnąć informacji u instruktorów prowadzących warsztaty. Tego dnia przygotowaliśmy dla Was również dodatkowe atrakcje oraz wydarzenia towarzyszące.

Zapraszamy wszystkich do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy w godzinach 14:00 – 19:00 (ostatnie wejście do godz. 18:00). Zaraz po zwiedzaniu będziecie mogli obejrzeć wystawę obrazów 3D, której tematyka nawiązuje do infrastruktury technicznej odkrywek. Dzięki przygotowanej wystawie możliwy jest wirtualny spacer po wyrobiskach Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Turów, należących do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zachęcamy również do wycieczki po Miejskim Centrum Kultury i odwiedzeniu sal, w których odbywają się poszczególne zajęcia.

O godzinie 15:00 na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy rozpoczną się zapisy na zajęcia.

Na odwiedzających czekać będą stoiska z różnorodnymi atrakcjami. Będą kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże czy bańki mydlane. Instruktorki Miejskiego Centrum Kultury podczas pokazowych zajęć z ceramiki nauczą Was pracy z gliną oraz zaproszą do wspólnej zabawy w ramach zajęć plastycznych. Nie zabraknie również warsztatów kreatywnych przygotowanych przez Edukatorki z PGE Gigantów Mocy, zaś animatorki z Fundacji Rozwoju Nitka zdradzą techniki programowania.

Kino Kultura zadbało o swoich widzów i przygotowało dwie propozycje. Młodszych kinomanów zapraszamy na darmowy seans o godzinie 14:00 w Kinie Kultura, w ramach którego wyświetlimy animację pt. „Nasze magiczne Encanto”. Darmowe wejściówki na film odbierzecie w dniu seansu w kasie kina. Na starszych widzów w ramach Niemego Kina czeka projekcja filmu pt. „Gabinet doktora Caligari” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „The Washing Machine”. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Mecenasem i Sponsorem Kultury jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT