PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Oferta wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży

wydarzenia

Drodzy Rodzice,

zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą wakacyjnych zajęć i wartościowych aktywności, które przygotowaliśmy w MCK Bełchatów z myślą o Waszych pociechach. Opisy każdego z oferowanych przez nas warsztatów i dodatkowe szczegółowe informacje, znajdziecie poniżej. Pierwsze zajęcia zaplanowaliśmy już na 6 lipca 2020r.!

Zainteresowani? Bilety nabędziecie w naszym systemie sprzedaży on-line TUTAJ.

MUZYCZNE WAKACJE" | zajęcia muzyczne
Data: 7.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: M. Stempczyński

Miłośników muzyki zapraszamy na dwugodzinne zajęcia edukacyjno artystyczne, podczas których poznają poprzez zabawę muzykę z różnych zakątków świata, gatunki muzyczne oraz instrumenty.  Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych związanych z muzyką, quizów muzycznych, a także zajęć rytmicznych z wykorzystaniem perkusji.

LALKA W KADRZE" | warsztaty teatralne
Data: 6-10.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M.Biniek, A. Bielska

 "Lalka w kadrze" to wakacyjne  interaktywne warsztaty, które pozwolą od środka poznać rzeczywistość teatralną. Uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącymi instruktorami stworzą scenariusz etiudy teatralnej.  W ramach zabawy twórczej dzieci staną się scenografami, aktorami a nawet reżyserami. Stworzą też samodzielnie bohaterów naszej inscenizacji - lalki, które potem umieścimy w kadrze. Cały projekt teatralny zostanie sfilmowany i udostępniony na naszym fanpejdżu na facebooku oraz stronie internetowej.

MIAUUU!" | warsztaty plastyczne
Data: 13-15.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: pracownia plastyczna 3.17 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 12 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M. Kucharska

Czy są tutaj miłośnicy kotów? Podczas 3 dniowych warsztatów plastycznych, młodzież za pomocą folii aluminiowej, drutu, papieru i farb wykona przestrzenna figurkę psotnego kotka. Wcześniej, każdy uczestnik zaprojektuje swoje zwierzątko. Po zakończeniu warsztatów wszystkie kotki trafią do domów swoich autorów.

ZAPROŚ PSZCZOŁY DO DOMKU" | warsztaty przyrodnicze
Data: 16.07.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: M. Guderska

Jak odróżnić pszczołę od osy? Jakie znaczenia mają w życiu człowieka malutkie stworzonka latające wokół nas? Kim są dzicy zapylacze i jak ich chronić? Tego właśnie Wasze pociechy dowiedzą się podczas naszych warsztatów. Na zajęciach na dzieci czekać będzie niespodzianka, bowiem wspólnie z nami dzieci wykonają domek / hotelik dla małych, dzielnych i dzikich zapylaczy, który będą mogły zabrać do domu i zamontować w ogrodzie lub w bliskim otoczeniu Waszego domostwa.

PAPIEROWE WARIACJE" | warsztaty plastyczne
Data: 27-29.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: pracownia plastyczna 3.17 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 8-10 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M. Biegańska

Propozycja dla osób kochających DIY! Warsztaty plastyczne będą podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej „Kwiaty lata”, uczestnicy stworzą niebanalne kwiaty z kolorowego papieru i bibuły, natomiast podczas drugiej części zadaniem będzie zrobienie prac plastycznych z wykorzystaniem kolorowego papieru i brystolu. Tematyka dowolna – w zależności od inwencji twórczej uczestników.

WAKACYJNE JAM SESSION" | wspólne muzykowanie
Data: 21.07.2020 oraz 23.07.2020
Godzina: 17:00 – 20:00
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: młodzież, dorośli
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Stempczyński, M. Węgrzyński

Macie ochotę na wspólne muzykowanie pod okiem instruktorów MCK Bełchatów? Jam session to zajęcia dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz zintegrować się i poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników przygotowane przez instruktorów nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji.

OTWARTA SESJA NAGRANIOWA" | warsztaty muzyczne
Data: 27-29.07.2020
Godzina: 16:00 – 20:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: dzieci, młodzież
Ilość miejsc: 6
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: M. Węgrzyński, M. Pierzchała

Zapraszamy wszystkich tych dla których muzyka jest pasją, tych grających i śpiewających, którzy chcieli by się sprawdzić nagrywając w profesjonalnych warunkach. Każdy uczestnik będzie mógł poznać technologię nagrań, sposób pracy z mikrofonem, a także przekonać się na czym polega miks i mastering nagrań. Udział w Otwartej sesji nagraniowej będzie też wspaniałą okazją do tego, aby nagrać swoje pomysły muzyczne i usłyszeć jak, się zmieniły w procesie obróbki studyjnej. Udział w takiej sesji nagraniowej to niesamowite przeżycie, a same zajęcia przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia indywidualne. Przychodząc na nagranie prosimy zabrać przygotowany wcześniej podkład na pendrivie (dotyczy to osób, które będą śpiewać lub grać do podkładu).

KULE DO KĄPIELI" | warsztaty kosmetyczne
Data: 30.07.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-11 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: I. Froncala

Zapraszamy Wasze pociechy na pełne kolorów i intrygujących aromatów warsztaty kosmetyczne –„Kule do kąpieli”. Zajęcia przygotowaliśmy z myślą o młodych odkrywcach i lubiących eksperymentować dzieciach. Podczas zajęć uczestnicy przygotują musującą masę kąpielową, bazującą na zdrowych składnikach: olejkach zapachowych, naturalnych barwnikach, suszonych kwiatach i ziołach. W trakcie pracy warsztatowej, dzieci będą rozwijać swoje zdolności manualne, precyzję oraz twórcze myślenie. Ponadto poznają rodzaje i właściwości kosmetyków naturalnych. Przygotowane na zajęciach kule kąpielowe oraz peelingi dzieci zabiorą do domu, a gotowe kosmetyki opakujemy, tak aby mogły bezpiecznie do niego dotrzeć.Stworzone wspólnie produkty będą w pełni naturalne, dzięki czemu będzie je można wypróbować podczas relaksującej kąpieli lub podarować bliskim.

HEJ ZŁOTKO!| warsztaty biżuteryjne
Data: 06.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: M. Guderska

Propozycja dla sprytnych i zręcznych dzieciaków, lubiących budować z klocków, kreować i tworzyć.  Na warsztatach rękodzielniczych wykonamy pomysłową i elegancką biżuterię z wykorzystaniem szklanych, drewnianych i plastikowych koralików, materiałów tekstylnych oraz elementów z bezpiecznej stali chirurgicznej. Będziemy przy tym rozbudzać kreatywność, puszczać wodze fantazji i ćwiczyć sprawność manualną. Wspólnie stworzymy małe rękodzieło artystyczne w postaci broszek, kolczyków i medalionów, które dzieci będą mogły z dumą zaprezentować, nosząc osobiście lub przekazując bliskim. Warsztatom towarzyszyć będzie mini pokaz ozdobnych kamieni półszlachetnych i minerałów, podczas którego przekażemy uczestnikom wiele jubilerskich ciekawostek. Młodzi twórcy dowiedzą się m.in. tego co ma wspólnego kryształ górski z lodem i który z kamieni nazywany jest kamieniem mądrości.

ROZTAŃCZONE LATO" | warsztaty taneczne
Data: 10-12.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala baletowa 1.19 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-14 lat
Ilość miejsc: 20
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: A. Wojtuch

Taniec to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa! Na zajęciach z podstaw tańca współczesnego i jazzowego będziemy wzmacniać mięśnie, rozciągać się, a także nauczymy się kilku układów choreograficznych. Będziemy ćwiczyć koordynację i orientację w przestrzeni i poznawać podstawy rytmiki.

WAKACJE Z GITARĄ" | nauka gry na gitarze – indywidualne spotkania z instruktorem
Data: 11.08, 13.08, 18.08, 20.08.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala muzyczna 3.25 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 8
Odpłatność: 80 zł
Instruktorzy: M. Stempczyński

Gracie na gitarze? Mamy dla Was indywidualne godzinne lekcje nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej prowadzone przez instruktora MCK. Zajęcia będą odbywać się w sali muzycznej 3.25 budynku MCK PGE Giganty Mocy. Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 44 635 19 26. Zapisy od 29.06 w godzinach 10:00-16:00.

GIPSOWY PAMIĘTNIK" | warsztaty przyrodnicze
Data: 13.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-11 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: A. Kuchnik

Czy Wasze dzieci kochają przyrodę? Kolekcjonują muszelki, liście, zioła lub kwiaty? Lubią malować, kleić, kreować i tworzyć? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na nasze pytanie to warsztaty, o których właśnie czytacie, są dedykowane Waszym pociechom!

Zatem do dzieła! Dopiszcie dzieci do grupy uczestników naszych zajęć, a resztę zostawcie nam! Wspólnie z Waszymi pociechami udamy się w przyjemną, letnią podróż w kierunku wakacyjnych wspomnień, z której wrócimy z licznymi pamiątkami, muszelkami, liśćmi i roślinami utrwalonymi w gipsowym pamiętniku. Podczas warsztatów zaszczepimy w Waszych dzieciach potrzebę dbałości o przyrodę i przekażemy im umiejętność rozpoznawania rodzimych gatunków drzew po liściach i nasionach. Przy okazji poćwiczymy wyobraźnię, kreatywność i zręczność wykonując pracę plastyczną w postaci gipsowego odlewu, który Wasze pociechy zabiorą ze sobą do domu.

OGRÓD SZTUK" | warsztaty ceramiczne
Data: 17.08-18.08.2020 oraz 26.08.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: MCK – Odział Grocholice
Wiek uczestników: 10-15 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 60 zł
Instruktorzy: M. Świtoń, A Przydryga

Jak co roku dla osób, które lubią spełniać się twórczo i kochają ceramikę, w oddziale MCK w Grocholicach odbędą się warsztaty ceramiczne pn. "Ogród sztuk".Tematem tegorocznych warsztatów będą doniczki w kształcie zwierząt. Przy pomocy merytorycznej instruktorów, uczestnicy wykonają donice według własnego projektu. Prace będą angobowane i szkliwione, a następnie wypalone w piecu ceramicznym.

WAKACYJNE JAM SESSION" | wspólne muzykowanie
Data: 25.08.2020 oraz 27.08.2020
Godzina: 17:00 – 20:00
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: młodzież, dorośli
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Stempczyński, M. Węgrzyński

Macie ochotę na wspólne muzykowanie pod okiem instruktorów MCK Bełchatów? Jam session to zajęcia dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz zintegrować się i poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników przygotowane przez instruktorów nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT