Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Przeżyj kosmiczną przygodę w PGE Gigantach Mocy!

wydarzenia

Wszystkich śmiałków i miłośników astronomii zapraszamy do wstąpienia w szeregi załogi „Misji Gigantex 1”, a także do udziału w naszej „Space Fun Academy” powołanej na okoliczność nadchodzącej Nocy Muzeów 2019, która odbędzie się w dniu 18 maja br. w godzinach od 20.00 do 24.00 w bełchatowskiej Ekspozycji PGE Giganty Mocy.

Zaprzyjaźnieni z nami naukowcy zakładają, iż istnieje szansa na to, że wysoko nad powierzchnią Ziemi na jednym z asteroidów mogła przetrwać cywilizacja Gigantów Kosmicznej Mocy zwanych przez nas zdrobniale Gigusiami Brunantymi. Dlatego postanowiliśmy podnieść rzuconą przez naukowców rękawicę, podjąć wyzwanie, zebrać najodważniejszych z odważnych - śmiałków którzy przejdą naszą preselekcję, wykażą się nieziemskimi umiejętnościami i zdobędą szansę na wejście w skład załogi promu kosmicznego pionierskiej Misji Gigantex 1. Celem Misji będzie odnalezienie śladów cywilizacji Gigusiów Brunatnych i odszukanie tej formy życia w naszej galaktyce.

W programie:

  1. Preselekcja ( Zwiedzanie Ekspozycji MCK PGE Ginanty Mocy połączone z Questingiem, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę związaną z kosmosem )
  2. Astro Wykład ( Biletowany seans w Planetarium o godzinie 20:00 lub 21:40 )
  3. Egzamin selekcyjny ( Questing, w którym będą prezentowane oryginalne zadania i testy logiczne, którym poddawani są kandydaci na astronautów ESA )
  4. Graduation point (  miejsce, w którym w nagrodę będzie można wcielić się w członka załogi misji Gigantex 1)

Jeśli uważacie, że jesteście w stanie sprostać naszym wymaganiom i wziąć udział w procesie rekrutacji do naszej galaktycznej misji, a Wasze zdrowie pozwala na udział w locie na odległą asteroidę Układu Słonecznego, na której temperatury i ciśnienie są zbliżone do tych, jakie panują u nas na Ziemi, a warunki codziennej pracy przypominać będą trening, jaki codziennie przechodzą przewodnicy oprowadzający grupy po naszej Ekspozycji, przyjdźcie 18 maja br. o godzinie 20.00 do PGE Gigantów Mocy.

Warto spróbować  swych sił i wziąć udział w procesie rekrutacji, ponieważ szczęśliwcy, którzy zostaną przyszłymi astronautami i wejdą w skład załogi Misji Gigantex 1, będą mieć szansę postawić swoją stopę w kosmicznej przestrzeni naszej Ekspozycji i dołączą do zaszczytnego grona odkrywców kosmosu.

Na marzycieli i bujających w obłokach czeka natomiast podróż z ziemi do gwiazd - od naszej macierzystej planety, przez ciała Układu Słonecznego, pobliskie gwiazdy, mgławice, aż po odległe galaktyki, w kierunku krańców Wszechświata - którą przeżyją w mobilnym planetarium. 

Dla śmiałków i rekrutów do Misji Gigantex 1 mamy konkurs na najciekawszy strój astronauty. Przyjdźcie do nas 18 maja w godzinach 20-21.00 w przebraniu, a weźmiecie udział w konkursie towarzyszącym Nocy Muzeów i zawalczycie o nagrodę, jaką jest dwuosobowy pobyt weekendowy w wybranym wspólnie z Biurem Podróży LEXAN miejscu w Polsce oraz upominki od Kapitana Nauka. Regulamin akcji znajdziecie na dole strony.

A tak całkiem serio zapraszamy Was do udziału w naszej gigantycznej zabawie, którą przygotujemy na okoliczność tegorocznej Nocy Muzeów w PGE Gigantach Mocy. Co Wy na to? Przyłączycie się do naszej misji?

Opłata akredytacyjna dla rekrutów: 1,00 zł.

Bilet na seanse w planetarium: 1,00 zł (seanse zaplanowano na godziny: 20.00 oraz 21:40, czas trwania: ok. 30 min., liczba miejsc na każdym z seansów: 25). 

Bilety można nabyć w naszym systemie sprzedaży on-line i w kasie MCK PGE Gigantów Mocy. 

 

Partnerzy Nocy Muzeów 2019:

 

Regulamin konkursu na strój astronauty - rekruta do Misji Gigantex 1

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT