Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Majówka 2019 w PGE Gigantach Mocy

wydarzenia

Myślisz już o tym, gdzie wybrać się na weekend majowy? Odwiedź z dzieckiem, dziećmi, rodziną, bądź przyjaciółmi interaktywne centrum PGE Giganty Mocy! Poznaj jedną z największych atrakcji turystycznych Łódzkiego.

U nas przeżyjesz podróż wehikułem czasu, popływasz w morzu jurajskim, poznasz historię węgla brunatnego i dowiesz się skąd mamy prąd. Odnajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych. Poznasz historię ewolucji człowieka, paleontologii oraz zrozumiesz procesy geologiczne, jakie zachodziły w Polsce przez ostatnich 20 milionów lat.

Wcielisz się też w rolę górnika oraz dystrybutora mocy, a wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych zyskasz ot tak, przy okazji!

Zwiedzanie ekspozycji z wykorzystaniem audioprzewodnika zajmie Ci ok. 1,5 - 2h.

Po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, możesz zjeść posiłek na pobliskim placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. 

W Bełchatowie i jego okolicy możesz spędzić cały dzień eksplorując okoliczne atrakcje.

Jeśli chcesz poznać Bełchatów zwiedź miasto z mobilną aplikacją, podróżując szlakiem rodzinnym, historycznym lub sportowym (znajdziesz ją TUTAJ).

Zajrzyj na Górę Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Niespełna 15 min. drogi samochodem od PGE Gigantów Mocy znajdziesz też Ośrodek Rekreacji Wawrzkowizna położony z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu sosnowych lasów ze zbiornikami wodnymi, stadniną koni oraz gokartami.  W bliskiej odległości od ośrodka znajdują się również tarasy z widokiem na największą dziurę w tej części Europy – odkrywkę bełchatowskiej kopalni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o okolicznych atrakcjach zajrzyj TUTAJ (kliknij).

Ps. Jeśli masz wątpliwości, czy warto nas odwiedzić dodamy, że za naszą dotychczasową działalność PGE Giganty Mocy nagrodzono: Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego 2015r., główną nagrodą Ministra Infrastruktury i Rozwoju w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich” za miejsce przyjazne rodzinie.

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

Zwiedzanie:
Do naszego muzeum wejdziesz o dowolnie wybranej godzinie, również bez wcześniejszej rezerwacji, chyba, że chcesz zaplanować swój przyjazd i zakupić bilety ON-LINE (wówczas wybierasz godzinę, na którą planowane jest zwiedzanie, jednakże wejście do Muzeum kilka minut wcześniej lub później nie stanowi dla nas problemu). 

Zakup biletów:
Bilety kupisz on-line  lub na miejscu w kasie MCK PGE Gigantów Mocy. 

Pobliskie restauracje:
Przykładowe restauracje w pobliżu Gigantów to: "Pizzeria Fenix", "Restauracja Plac 16 - Od chleba do wina", Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja Cztery Pory Roku. Na pasażu w centrum Bełchatowa znajdziesz też lodziarnie i kawiarnie z letnimi ogródkami, a także zacieniony plac zabaw dla maluchów. Inne restauracje i lokale gastronomiczne znajdziesz w wyszukiwarce google TUTAJ. 

Jeśli chcesz znaleźć więcje atrakcji turystycznych w Łódzkiem pobierz przewodnik Łódzkie Travel

Wiecej praktycznych informacji znajdziesz TUTAJ. 

 

#Majówka2019

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT