Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Warsztaty rodzinne "String art - sztuka gwoździa i nitki"

wydarzenia

Drodzy rodzice, 

zapraszamy Was wspólnie z dziećmi na kolejne rodzinne zajęcia z cyklu Kopalnia Wiedzy PGE Gigantów Mocy, które odbędą się w niedzielę, 31 marca, o godz. 12.00 w naszej sali warsztatowej. Tym razem na warsztat weźmiemy "Srting Art". 

Czym jest "String art"?  To sztuka gwoździa i nitki, a konkretnie to zabawny i łatwy sposób na stworzenie kolorowego geometrycznego obrazu poprzez owinięcie nici lub kordonków wokół szpilek lub gwoździ wbitych w deskę. Wiele prostych linii sznurka może tworzyć kształty od prostych krzywych do bardziej złożonych wzorów przypominających kwiaty czy żaglówki.

Pierwsze zarejestrowane użycie linii prostych do tworzenia krzywych było dziełem Angielki Mary Everest Boole w XIX wieku. Użyła ona ściegu krzyżykowego aby matematyczne wzory stały się bardziej dostępne dla dzieci. Nowoczesną wersją tych krzywych geometrycznych jest krzywa Béziera. Jest ona dzisiaj używana w programach graficznych, ale została opracowana przed współczesnymi komputerami.

Warsztat String Art to zajęcia, które przy odrobinie pomocy ze strony dorosłego, są przeznaczone dla miłośników rzemiosła w każdym wieku. My zapraszamy na zajęcia rodziców z dziećmi od 7 do 12 lat.

Bilety rodzinne (dla rodzica wraz z dzieckiem) w cenie 20,00zł można nabyć w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz online TUTAJ. 

 

Wiek dzieci: 7-12 lat
Liczba miejsc: 10
Bilet: rodzinny (rodzic + dziecko) w cenie 20,00 zł
Data: 31.03.2019
Godzina: 12.00-13.00
Miejsce: Sala warsztatowa MCK PGE Gigantów Mocy

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT