Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

#kodujzUKE - Warsztaty z kodowania dla dzieci i młodzieży

wydarzenia

Kodowanie i dzieci? Tak to możliwe!
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wprowadzające dzieci i młodzież w tematykę kodowania i programowania, rozwijające kreatywność i logiczne myślenie, rozbudzające zainteresowania. Zajęcia, których organizatorem jest Urząd Komunikacji Elektronicznej odbędą się 18.02.2018 w bełchatowskich MCK PGE Gigantach Mocy.
Podczas warsztatów wybierzemy się w przygodę w ramach, której mali i młodzi odkrywcy rozpoczynający przygodę z programowaniem będą mogli ożywić elementy Inteligentnego Miasta. Tworząc komendy na laptopie, obejrzą ich realne efekty i zobaczą w jaki sposób działa napisany przez nich program. Uczestnicy zajęć ożywią makietę architektoniczną, zapalając na niej latarnie, światła uliczne czy też uruchamiając szlabany przed przejazdem kolejowym.
Warsztaty z kodowania stanowić będą dla uczestników międzygalaktyczną przygodę, podczas której zaprzyjaźnią się z kosmitami i spróbują pomóc wesołemu Scottiemu znaleźć elementy jego statku.
Zajęcia przygotowane zostały z myślą o dzieciach w wieku: 7 – 10 lat oraz młodzieży w wieku 11-14 lat i odbędą się równolegle w godzinach 12:00 – 12:45.

Godziny warsztatów:

ScottieGo! - Grupa I
Wiek: dzieci w wieku 7-10 lat
Maksymalna liczba uczestników: 15 dzieci
Miejsce warsztatów: sala wieczór PGE Gigantów Mocy, wejście przez sklepik

Inteligentne Miasto - Grupa II
Wiek dzieci: 11 – 14 lat
Maksymalna liczba uczestników: 12 dzieci
Miejsce warsztatów - dolne foyer MCK PGE Gigantów Mocy

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Po warsztatach zapraszamy wszystkich uczestników na nieodpłatne zwiedzanie PGE Gigantów Mocy. 

Drodzy czytelnicy, informujemy, że nabór zgłoszeń został już zamknięty,
a w zajęciach będą mogły wziąć udział wyłącznie dzieci, których zgłoszenia zostały przyjęte i potwierdzone przez MCK Bełchatów mailowo, bądź telefonicznie.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT