Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

#kodujzUKE - Warsztaty z kodowania dla dzieci i młodzieży

wydarzenia

Kodowanie i dzieci? Tak to możliwe!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wprowadzające dzieci i młodzież w tematykę kodowania i programowania, rozwijające kreatywność i logiczne myślenie, rozbudzające zainteresowania. Zajęcia, których organizatorem jest Urząd Komunikacji Elektronicznej odbędą się 18.02.2018 w bełchatowskich MCK PGE Gigantach Mocy.

Podczas warsztatów wybierzemy się w przygodę w ramach, której mali i młodzi odkrywcy rozpoczynający przygodę z programowaniem będą mogli ożywić elementy Inteligentnego Miasta. Tworząc komendy na laptopie, obejrzą ich realne efekty i zobaczą w jaki sposób działa napisany przez nich program. Uczestnicy zajęć ożywią makietę architektoniczną, zapalając na niej latarnie, światła uliczne czy też uruchamiając szlabany przed przejazdem kolejowym. 

Warsztaty z kodowania stanowić będą dla uczestników międzygalaktyczną przygodę, podczas której zaprzyjaźnią się z kosmitami i spróbują pomóc wesołemu Scottiemu znaleźć elementy jego statku.

Zajęcia przygotowane zostały z myślą o dzieciach w wieku: 7 – 10 lat oraz młodzieży w wieku 11-14 lat i odbędą się równolegle w godzinach 12:00 – 12:45.

Harmonogram warsztatów:

1.      ScottieGo! – dla młodszych dzieci w wieku 7-10 lat (maksymalna liczba uczestników 15 dzieci)

2.      Inteligentne Miasto – dla starszych dzieci w wieku 11 – 14 lat (maksymalna liczba uczestników 12 dzieci)

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić zamieszczony poniżej formularz i przesłać zeskanowany dokument na adres: i.dudzic@gigantymocy.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona a o zakwalifikowaniu się do udziału w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT