Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Jurajska przygoda" - warsztaty rodzinne

wydarzenia

Mamusie! Tatusiowie!
Czy wiecie, że miliony lat temu obszar naszego regionu pokrywały ciepłe i płytkie wody morza jurajskiego? Chcielibyście w nich zanurkować wspólnie z dziećmi? Odbyć podróż w czasie i przeżyć jurajską przygodę? Zapraszamy Was na warsztaty paleontologiczne, podczas których będzie to możliwe. Zajęcia odbędą się w ostatnią niedzielę października o godzinie 12.00 w sali warsztatowej MCK PGE Gigantów Mocy. 

Pod czujnym okiem miłośnika historii naturalnej - p. Michała Bugajskiego z Klubu INKLUZJA - odbędziecie podróż wehikułem czasu. Powrócicie do okresu jurajskiego, natkniecie się na amonity i belemnity, jeżowce oraz gąbki żyjące na dnie morza. Niektóre pradawne żyjątka uda Wam wyłowić, skryć w plecaku, przenieść do czasów współczesnych. A może nawet zabrać ze sobą do domu! 

Podróżując w czasie poznacie tajemnice Ziemi, skrywane głęboko pod jej powierzchnią. Pomożemy Wam poznać i zrozumieć jej historię. Poznacie też najważniejsze pojęcia i zagadnienia geologiczne i paleontologiczne. Dowiecie się więcej o fascynującej pracy poszukiwaczy skarbów Ziemi i paleontologów. 

Warsztaty polecamy rodzinom z dziećmi! 

Bilety do nabycia on-line lub w kasie MCK PGE Gigantów Mocy. 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT