Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ferie zimowe 2018

wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty w ramach „Ferii Zimowych 2018” oraz „Świetlicy Artystycznej”, które będą odbywać się w dniach 31.01 – 9.02.2018r. W tym okresie, na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji!

Niezależnie od tego ile spadnie z nieba śniegu, zima w mieście może być udana! Szczególnie, jeśli chce się ją spędzić aktywnie, rozwijając swoje zainteresowania i pasje! Taką szansę daje co roku Miejskie Centrum Kultury, które na tegoroczne ferie przygotowało atrakcyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci!
Podczas zimowej przerwy, będzie można odkryć oraz rozwijać swoje talenty (plastyczne, taneczne, muzyczne, aktorskie), przeprowadzić naukowe eksperymenty, stworzyć pudełkowy świat z Minecrafta oraz własnoręcznie wykonać "odjechane" gadżety!
To nie wszystko! Podczas ferii zimowych w MCK, dzieci obejrzą największe filmowe hity i dowiedzą się czegoś o bezpieczeństwie w internecie.

Wszystko to w ramach dwóch bloków zajęciowych: „Ferii zimowych 2018” oraz bezpłatnej „Świetlicy Artystycznej”.

Szczegółowe informacje o poszczególnych zajęciach i warsztatach, poniżej.
Darmowe wejściówki na zajęcia odbywajace się w ramach "Świetlicy Artystycznej" oraz bilety na płatne zajęcia "Ferii zimowych 2018" do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz za pomocą strony: https://bilety.mckbelchatow.pl.

 

FERIE W MCK” [program]:

Zaczarowane ferie
Podczas zajęć będziemy czarować dźwiękiem i plastyką. Udowodnimy, że muzyka jest wspaniałą inspiracją dla działań artystycznych.
Data: 31.01 – 01.02
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala plastyczna
Wiek uczestników: 7 – 9 lat
Ilość osób: 20
Odpłatność: 20 zł
Koordynatorzy: M. Stempczyński, A.Bielska

Szyjemy breloczki
Filc, kordonek, igła i trochę wyobraźni – to wszystko by uszyć sobie fajny gadżet.
Zajęcia skierowane są do osób, którym nie jest obca praca z igłą i nitką. Każdy z uczestników będzie kreował własną przywieszkę do kluczy, a następnie za pomocą igły i kordonka uszyje z filcu swój breloczek.
Data: 2.02
Godzina: 10:00 – 12:00

Miejsce: sala plastyczna
Wiek uczestników: 10 – 13 lat
Ilość osób: 20
Odpłatność:15 zł
Koordynatorzy: M. Kucharska, M. Bartłomiejczyk

Glutomania
Warsztaty naukowe dla wszystkich lubiących bawić się tajemniczymi substancjami. Podczas warsztatów uczestnicy według własnych receptur, stworzą niesamowite masy plastyczne. Na naszych zajęciach grzeczne maluchy przemienią się w szalonych naukowców, przeprowadzą proste doświadczenia, badając przy tym cechy fizyczne mas plastycznych. 
Data: 02.02.
Godzina: 12:00 – 13:00

Miejsce: Sala warsztatowa
Wiek uczestników: 8 –12 lat
Ilość osób: 15
Odpłatność: 17 zł
Koordynatorzy: M. Wiśniewska-Sroga

❄ Akademia ozdabiania
Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają ozdoby i przedmioty, które będzie można praktycznie wykorzystać (np. organizer na biurko, pudełko na kredki...) 
Data: 5.02-6.02.
Godzina: 10:00 – 12:00

Miejsce: sala plastyczna
Wiek uczestników: 7 – 9 lat
Ilość osób: 20
Odpłatność: 20 zł
Koordynatorzy: M. Biegańska i M. Świtoń

Zimowe miasteczko
Kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy będą projektowali  zimową scenerię kartonowego miasta. Z przygotowanych szablonów wycinać będą figurki, własnoręcznie wykonają też postacie z modeliny i plasteliny. Wszystkie wykonane elementy udekorują, pomalują i zbudują z nich zimowe miasteczko. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonają zimowe miasto w miniaturze - w szkalnej śnieżnej kuli - które zabiorą ze sobą do domu. 
Data: 06.02.
Godzina: 12:00 – 13:30

Miejsce: Sala warsztatowa
Wiek uczestników: 6 – 9 lat
Ilość osób: 15
Odpłatność: 17 zł
Koordynatorzy: K. Snopek

Kartonowy świat Minecraft’a
Kwadratowy świat?   Czemu nie!  Jeśli jesteś fanem Minecrafta to warsztat specjalnie dla Ciebie. Uczestnicy zbudują własne Minecraftowe światy z pudełek kartonowych i gotowych elementów papercrafta. Przenieś Komputerowy świat do rzeczywistości. Stworzymy Zombiaki, światy pełne TNT, lawy, kwadratowych drzew i Pigmenów. Ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia. Każdy uczestnik zabierze swój mały Minecraftowy świat do domu.
Data: 07.02.
Godzina: 13.00-14.00

Miejsce: Sala warsztatowa
Wiek uczestników: 6 – 10 lat
Ilość osób: Max. 15
Odpłatność: 17 zł
Koordynatorzy: K. Dendek

 

ŚWIETLICA ARTYSTYCZNA” [program]:

Kino feryjne
Data: 29.01; 5.02
Godzina: 12:00

Miejsce: sala teatralno-widowiskowa MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: dla dzieci
Ilość osób: 500
Koordynatorzy: J. Olejnik

Roztańczona zima
Zajęcia taneczne wprowadzające to techniki tańca współczesnego i jazzowego. Podczas warsztatów dzieci poznają podstawy tańca oraz nauczą się krótkich układów choreograficznych. 
Data: 29 – 30.01
Godzina: 10:00 – 11:30

Miejsce: sala baletowa
Wiek uczestników: 9 – 13 lat
Ilość osób: 20
Koordynatorzy: A. Wojtuch

Warsztaty ceramiczne
Warsztaty dla dzieci i młodzieży, które pozwolą na twórczy relaks. Uczestnicy zapoznają się z nieograniczonymi możliwościami gliny, uaktywniają wyobraźnię, wrażliwość i pomysłowość.
Stworzą niepowtarzalne naczynia, biżuterię oraz rzeźbę.
Podczas warsztatów ceramicznych instruktorzy pokażą podstawowe techniki lepienia z gliny,  modelowania w glinie, szkliwienia ceramiki.
Data: 30 – 31.01
Godzina: 10:00 – 12:00

Miejsce: MCK / Oddział Grocholice
Wiek uczestników: 10 – 15 lat
Ilość osób: 8
Koordynatorzy: M.Świtoń, A.Przydryga

Za kurtyną - zajęcia teatralne
Data: 7 – 8.02
Godzina: 10.00 – 12.00

Miejsce: Sala teatralno-widowiskowa MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 10 – 13 lat
Ilość osób: 15
Koordynatorzy: M. Biniek

Dzieci w sieci
Internet to miejsca wielu nowych możliwości , ale także i niebezpieczeństw czekających na wszystkich użytkowników, szczególnie tych najmłodszych. Stalking, phising, trolling, grooming ... Co się kryje za tymi obco brzmiącymi słowami, które coraz częściej pojawiają się w mediach? Tego dowiedzą się obecni na warsztatach "Dzieci w sieci". Uczestnicy poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie. Dowiedzą się jak budować silne hasła, a także poznają praktyczne zasady dbania o prywatność i bezpieczeństwo, zarówno swoje, jak i swojej rodziny w trakcie korzystania z portali społecznościowych.
Data: 09.02
Godzina: 12:00 – 13:00

Miejsce: sala warsztatowa
Wiek uczestników: 9 – 13 lat
Ilość osób: 10
Koordynatorzy: K. Iwański 

POBIERZ PLAKAT

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT