PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Konkurs GIGA-odkrywcy - Galeria 1

Było o chmurach, o kościach, o zębach, o mózgu, o pająkach, wybuchały wulkany, nasze oczy zmagały się ze złudzeniami optycznymi, przenieśliśmy się pod Grunwald, oglądaliśmy jak działa ferrofluid, a to wszystko za sprawą dzielnych finalistów konkursu GIGA-Odkrywcy, którego rozstrzygnięcie odbyło się dzisiaj na scenie PGE Gigantów Mocy. Zadaniem uczestników było przygotowanie 10-minutowego pokazu naukowego. Wszyscy finaliści spisali się na medal. Pokazy były inspirujące, a przygotowane samodzielnie przez uczniów pomoce naukowe zaskakiwały pomysłowością. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:
1️⃣ miejsce zespół z klasy VIII a, w składzie:
Anna Kawa
Oliwier Buda
z pokazem na temat: " Złudzenia optyczne, jak "oszukać" swój mózg", 

2️⃣ miejsce zespół z klasy VIII c, w składzie:
Joanna Zwierzyńska
Jakub Chwałowski
Kacper Adamczyk
z pokazem pt: "Osteoporoza, czyli cichy złodziej kości", 

3️⃣ miejsce zespół z klasy VII c, w składzie:
Katarzyna Stachowiak
Patrycja Wasilewska
z pokazem "Alkoholowa pułapka ludzkiego umysłu". 

Wszystkie zespoły reprezentowały Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie, a swoje pokazy przygotowały pod okiem p. Katarzyny Sadurskiej. Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczestnikom!

Konkurs swoimi niezwykłymi pokazami uświetnili również Heweliusze Nauki, którzy zagrzewali do boju nasze zespoły i "trzymali w ryzach" publiczność, choć nie obyło się bez dymu.

Dziękujemy bardzo Panom: Łukaszowi Politańskiemu, Piotrowi Czubli, Pawłowi Barczyńskiemu i Adamowi Jarząbkowi za aktywny udział w składzie Jury.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie nasi drodzy Partnerzy. Główną nagrodę dla uczestników konkursu ufundowali: Prezydent Miasto Bełchatów oraz Centrum Nauki i Techniki EC1, Biuro Podróży Lexan oraz PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów. Partnerami konkursu byli: Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk Geograficznych, UKE, Kapitan Nauka, a patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. 

Wszystkim serdecznie dziekujemy!

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT