PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

II Sesja Wyjazdowa Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki - 14.03.2017

W MCK PGE Gigantach Mocy odbyła się już po raz drugi sesja wyjazdowa łódzkiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. W wykładach przygotowanych przez profesorów Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego uczestniczyło niemalże 1000 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas tegorocznej sesji wyjazdowej uczestnicy wysłuchali pasjonujących wykładów nt. egzotycznych zakątków świata, takich jak Kambodża, Wietnam, czy Laos, poznali oblicza pociągającej metropolii, jaką jest Nowy York, a także dowiedzieli się więcej o zjawiskach wulkanicznych i gazach cieplarnianych.

Bełchatowskiej sesji festiwalowej towarzyszyła akcja promująca międzynarodowy Dzień Liczby Pi, w której uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.

Naukowe święto, jakim jest Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi pozwala młodym ludziom zdobywać wiedzę z zakresu nauk geograficznych, a także rozbudza w nich zainteresowania i chęć poznawaniem świata.

Serdecznie dziękujemy pracownikom naukowym Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego za przygotowanie i przeprowadzenie wykładów, a wszystkim uczestnikom za liczne przybycie. 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT