PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Tatrzański Park Narodowy

Zapraszamy w TATRY – nasze rodzime góry o unikatowej wartości przyrodniczej mianowane Rezerwatem Biosfery UNESCO, wchodzące w skład sieci Natura 2000.

Przyjrzyjcie się naszej interaktywnej prezentacji #Thinglink, przygotowanej z myślą o młodzieży szkolnej, pasjonatach podróży i wędrówek górskich. Wejdźcie na najwyższy szczyt Polski i podziwiajcie zapierającą dech panoramę Tatr.

Podglądajcie i odkrywajcie aktywne multimedia, a zyskacie wiedzę o rzadkich gatunkach roślin i zwierząt występujących w naszych górach. Zobaczcie sasankę i szarotkę alpejską. Przyjrzyjcie się z bliska niedźwiedziowi brunatnemu i świstakowi tatrzańskiemu.

Zajrzyjcie do jaskini Wielkiej Śnieżnej i nad wodospad Siklawa. Doceńcie walory jedynego w Polsce pasma wysokogórskiego!

Jeśli jesteście uczniami, podsumujcie i sprawdźcie zdobytą wiedzę, wypełniając kartę pracy.

Życzymy Wam udanej wędrówki!

Dlaczego warto zapoznać się z naszą tablicą Thinglink?

Nasze prezentacje wspomagają uczenie się i przedstawiają zagadnienia zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej. Dzięki nim uczniowie poznają wybrane krajobrazy Polski, ich główne cechy i składniki.

Pod ukrytymi na zdjęciach ikonkami znajdziecie: aktywne linki, filmy, grafiki, dźwięki i informacje prezentujące omawiane zagadnienie, ukryte przez naszych edukatorów. Dzięki wykorzystanym w prezentacjach multimediom, przeglądajacy tablicę mogą wejść w interakcję i zaangażować się w odszukiwanie kolejnych informacji na temat prezentowanego zagadnienia.

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT