PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ojcowski Park Narodowy

Zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę do najmniejszego, ale niezwykle urokliwego Ojcowskiego Parku Narodowego romantycznie określanego przed laty „Polską Szwajcarią”.

Przeglądając naszą interaktywną prezentację #Thinglink, klikając i odkrywając kolejne multimedia, poznacie krążące od wieków legendy o powstawaniu słynnych jurajskich skałek. Na własne oczy zobaczycie charakterystyczne dla Parku wapienne formacje: Panieńskie Skały, Rękawicę i najbardziej rozpoznawalny element krajobrazu Doliny Prądnika - Maczugę Herkulesa.

Schronicie się w grocie Łokietka i odwiedzicie podziemne korytarze i komory wilgotnej Jaskini Ciemnej.

Staniecie również u bram inspirującego filmowców renesansowego zamku na Pieskowej Skale, gdzie nakręcono „Ogniem i Mieczem” oraz „Pana Wołodyjowskiego”. 

Dlaczego warto zapoznać się z naszą prezentacją?

Serię edukacyjnych tablic ThingLink "Parki Narodowe" przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej z klas IV-VIII szkół podstawowych. Nasze prezentacje wspomagają uczenie się i prezentują zagadnienia zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej. Dzięki nim uczniowie poznają wybrane krajobrazy Polski, ich główne cechy i składniki.

Pod ukrytymi na zdjęciach ikonkami znajdziecie: aktywne linki, filmy, grafiki, dźwięki i informacje prezentujące omawiane zagadnienie, ukryte przez naszych edukatorów. Dzięki wykorzystanym w prezentacjach multimediom, przeglądajacy tablicę mogą wejść w interakcję i zaangażować się w odszukiwanie kolejnych informacji na temat prezentowanego zagadnienia.


Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT