PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Karkonoski Park Narodowy

Przejdźcie do naszej prezentacji "Karkonoski Park Narodowy". Przeszukajcie ikony, odkrywajcie multimedia. Zajrzyjcie na popularne i chętnie uczęszczane szlaki turystyczne prowadzące przez urokliwe górskie krajobrazy: kotły polodowcowe i malownicze grupy skalne, wprost na Szrenicę i Śnieżkę.

Wsłuchajcie się w szum Wodospadów: Szklarki i Kamieńczyka. Posłuchajcie sóweczki zwyczajnej i cietrzewia zamieszkujących leśne partie gór.

Nauczcie się rozpoznawać alpejską roślinność i liczne endemiczne ( zagrożone) gatunki porastające Karkonosze jak wyjątowo rzadki dzwonek karkonoski.

A jeśli przeglądacie tablicę, by uzupełnić wiedzę szkolną, sprawdźcie zdobyte informacje wypełniając kartę pracy dołączoną do interaktywnej tablicy.

Dlaczego warto zapoznać się z naszymi tablicami?

Pod ukrytymi na zdjęciach ikonkami znajdziecie: aktywne linki, filmy, grafiki, dźwięki i informacje prezentujące omawiane zagadnienie, ukryte przez naszych edukatorów. Dzięki wykorzystanym w prezentacjach multimediom, przeglądajacy tablicę mogą wejść w interakcję i zaangażować się w odszukiwanie kolejnych informacji na temat prezentowanego zagadnienia.

Serię edukacyjnych tablic ThingLink "Parki Narodowe" przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej z klas IV-VIII szkół podstawowych. Nasze prezentacje wspomagają uczenie się i prezentują zagadnienia zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej. Dzięki nim uczniowie poznają wybrane krajobrazy Polski, ich główne cechy i składniki.

Życzymy Wam udanego odkrywania!

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT