PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Skarby Jesieni

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, zachęcamy dziś Was i Wasze pociechy do zapoznania się z naszą nową interaktywną tablicą #Thinglink SKARBY JESIENI.

Tym razem weźmiemy pod lupę nasze rodzime drzewa, ich nasiona, owoce oraz liście.
Przybliżymy Wam zaskakujące właściwości kory kasztanowców i przyjrzymy się widowiskowemu zjawisku fluorescencji. Opowiemy Wam również legendę o jarzębinie, dzięki której poznacie jej właściwości.

Wytłumaczymy Waszym pociechom, dlaczego jesienią liście zmieniają swój kolor. Wspólnie zerkniemy też na żołędzie i kasztany, które obejrzymy z bliska, poznając ich sekrety. Zdradzimy Wam również, z którego z owoców jesieni można przyrządzić kawę.

Na naszej tablicy znajdziecie tyle kreatywnych pomysłów na prace i eksperymenty, że liście z wrażenia pospadają z drzew ;)

Chcecie odkryć więcej? Koniecznie włączcie dźwięk, aby wysłuchać jesiennego kujawiaczka oraz odsłuchy, skryte głęboko na naszej tablicy.

Życzymy Wam udanego odkrywania!
 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT