PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wielkie maszyny

Cykl tablic Thinglink "Ekspozycja PGE Giganty Mocy" przygotowaliśmy dla ciekawych świata nauki – małych i dużych odkrywców.

Interaktywne fotografie, które przedstawiamy Wam w ramach serii, prezentują tematy nam szczególnie bliskie – związane z działalnością PGE Gigantów Mocy – pierwszego w Polsce muzeum o węglu i energii elektrycznej.

Na nowych tablicach edukacyjnych, pod aktywnymi ikonami, zachęcającymi do interakcji, nasi instruktorzy skryli multimedia: filmy, zdjęcia i ciekawostki zawierające informacje o wybranych zagadnieniach historii naturalnej Polski, tradycji i obyczajach braci górniczej oraz gigantycznych maszynach, pracujących na jej użytek.

Tablica Thinglink "Wielkie maszyny" przygotowana została z myślą o ciekawych świata miłośnikach współczesnej inżynierii i technologii.   

Czy wiecie, że na początku XX wieku węgiel wydobywano ręcznie?

Jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ten surowiec, zaczęto stosować gigantyczne maszyny górnicze. Wszystkie o ponadprzeciętnych gabarytach, wyjątkowe silne, perły współczesnej inżynierii.

Ważące kilka tysięcy ton giganty, pracujące w bełchatowskiej kopalni, należą do największych w Europie. Poruszają się na olbrzymich gąsienicach, a swym wyglądem przypominają prehistoryczne dinozaury z ogromnym apetytem.

Chcecie wiedzieć więcej? Klikajcie i odkrywajcie ukryte na naszej tablicy multimedia: filmy, zdjęcia, ciekawostki. 

Życzymy Wam udanego odkrywania!

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do interaktywnej tablicy. 

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT