PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Jak powstaje węgiel?

Cykl tablic Thinglink "Ekspozycja PGE Giganty Mocy" przygotowaliśmy dla ciekawych świata nauki – małych i dużych odkrywców.

Interaktywne fotografie, które przedstawiamy Wam w ramach serii, prezentują tematy nam szczególnie bliskie – związane z działalnością PGE Gigantów Mocy – pierwszego w Polsce muzeum o węglu i energii elektrycznej.

Na nowych tablicach edukacyjnych, pod aktywnymi ikonami, zachęcającymi do interakcji, nasi instruktorzy skryli multimedia: filmy, zdjęcia i ciekawostki zawierające informacje o wybranych zagadnieniach przyrodniczych, a także z historii naturalnej Polski, tradycji i obyczajach braci górniczej oraz gigantycznych maszynach, pracujących na jej użytek.

Czy wiesz, jak powstaje węgiel? Jaki ma wiek i od czego zależy to, jaką przybierze postać? Zerknij na naszą interaktywną tablicę #Thinglink, odkrywaj kolejne aktywne ikony i ukryte multimedia, a zyskasz odpowiedzi na zadane przez nas pytania.

Dowiesz się tego, czym jest węgiel brunatny i co ma wspólnego z gigantycznymi skrzypami i karbońskimi paprociami.
Poznasz procesy trwające miliony lat, które zadecydowały o przemianie szczątków organicznych w bryły skalne o różnej zawartości węgla. Nauczysz się też rozpoznawać węgiel kopalny i rozróżniać jego różne odmiany.

Życzymy Ci miłego odkrywania!

Wybrane materiały pochodzą ze stron: Youtube.com oraz Pixabaycom.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT