PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Górnicze Tradycje

Cykl tablic Thinglink "Ekspozycja PGE Giganty Mocy" przygotowaliśmy dla ciekawych świata nauki – małych i dużych odkrywców.

Zachęcamy Was do zapoznania się z tablicą #Thinglink GÓRNICZE TRADYCJE.

Ta interaktywna prezentacja jest prawdziwą kopalnią wiedzy o obyczajowości braci górniczej.

Pod aktywnymi ikonami, zachęcającymi do interakcji, nasi instruktorzy skryli zdjęcia i ciekawostki o tematyce nam szczególnie bliskiej, bowiem związanej z działalnością naszej Ekspozycji.

Zerknijcie na edukacyjną fotografię, klikajcie w aktywne ikony, a dowiecie się tego, dlaczego barwy górnicze mają kolory czarny i zielony. Zyskacie też wiedzę o tym, czym jest czako i pióra jakiego ptaka znaleźć można w tym paradnym nakryciu głowy.

Czy wiecie komu przynależą honorowe szpady i jakie są stopnie górnicze?

A może chcielibyście się dowiedzieć tego kim jest „Lis Major” i dlaczego jego czako ozdobione jest lisią kitą zamiast pióropuszem?

Chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań?

Sięgnijcie do naszej prezentacji.

Link do tablicy znajdziecie w komentarzu pod postem.

Życzymy Wam miłego odkrywania!

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT