PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Mamut Włochaty

Cykl tablic Thinglink Ekspozycja PGE Giganty Mocy przygotowaliśmy dla ciekawych świata nauki – małych i dużych odkrywców.

Interaktywne fotografie, które przedstawiamy Wam w ramach serii, prezentują tematy nam szczególnie bliskie – związane z działalnością PGE Gigantów Mocy – pierwszego w Polsce muzeum o węglu i energii elektrycznej.

Na nowych tablicach edukacyjnych, pod aktywnymi ikonami, zachęcającymi do interakcji, nasi instruktorzy skryli multimedia: filmy, zdjęcia i ciekawostki zawierające informacje o wybranych zagadnieniach historii naturalnej Polski, tradycji i obyczajach braci górniczej oraz gigantycznych maszynach, pracujących na jej użytek.

Pamiętacie Mamuta Mańka z bajki "Epoka Lodowcowa"?

Wyobraźcie sobie, że setki tysięcy lat temu na terenie Polski środkowej znajdował się step i tundra arktyczna (stepotundra), po których spacerowały takie właśnie majestatyczne mamuty. Wielkością przypominały słonie indyjskie.

A skąd o tym wiemy? Otóż podczas prac wydobywczych w bełchatowskiej kopalni odkopano szczątki mamuta. Część z tych wykopalisk mamy w naszym muzeum. 

Aby dowiedzieć się więcej o naszych rodzimych mamutach sięgnijcie do naszej prezentacji. 

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze stron: YouTube oraz Pixabay.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT