PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Filmowy poradnik jak przygotować interaktywną lekcję w czasach epidemii

Drodzy Nauczyciele, wiemy, że obecny czas nie jest dla Was łatwy.  Zarówno Wy, jak i rodzice oraz dzieci, a także my – edukatorzy z centrów nauki nieformalnej stanęliśmy przed koniecznością zmierzenia się z wyzwaniami nie tylko epidemii i społecznej izolacji, ale i współczesnych technologii. 

Jesteśmy jednak pełni optymizmu i wierzymy w to, że szybko wspólnie odnajdziemy się w „nowej rzeczywistości”, a dynamicznie rozwijające się narzędzia dydaktyczne i oprogramowanie pozwolą nam na rozwój osobisty i podniesienie poziomu nauczania.

Dlaczego tak myślimy? 

Ponieważ zamknięte w okresie pandemii muzeum PGE Giganty Mocy i niemal puste sale warsztatowe, skłoniły nas do przemyśleń i do poszukiwania nowych rozwiązań. 

Wiele z nich odrzuciliśmy, jednak niektóre z przetestowanych przez nas aplikacji dla edukacji, okazały się na tyle przydatne w pracy edukatora, że stosujemy je na co dzień. 

Uznaliśmy też, warto o nich opowiedzieć i podzielić naszymi spostrzeżeniami również z Wami. 

Interaktywne tablice edukacyjne ThingLink, pełna gotowych szablonów aplikacja do tworzenia grafik Canva.com, oraz bezpłatne platformy ze zdjęciami Pexels i Pixabay to dla nas dziś numery 1, bez których nie wyobrażamy już sobie naszej pracy. 

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu, w którym opowiemy Wam, jak przygotować ciekawą i interaktywną lekcję z wykorzystaniem tych niezwykle przydatnych aplikacji. 

Będzie nam miło, jeśli poświęcicie chwilę, usiądziecie z kawą lub herbatą w ręku i obejrzycie nasz film.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT