PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Obraz Stringart

Podsyłamy Wam dziś pomysł na wykonanie oryginalnego obrazu w technice artystycznej STRINGART – z drewna, sznurka i gwoździ.

Czym jest STRINGART?

To rękodzieło polegające na wyplataniu włóczką naniesionych na drewno obrazków. Technika jest prosta do wykonania, a powstałe obrazy cieszą oko i pasują zarówno do wnętrz sielskich (cottage, country i rustykalnych), jak i industrialnych.

Do wykonania obrazu potrzebować będziecie:

✔ niedużej deski lub plastra miękkiego drewna (najlepsza będzie sosna),
✔ niedużych gwoździ (w dwóch rozmiarach),
✔ sznurka albo nici (np. kordonka, muliny),
✔ wydruku z obrazkiem lub odręcznego szkicu na kartce,
✔ papieru ściernego,
✔ młotka,
✔ nożyczek.

Od czego zacząć?

Zadbajcie o to, by krawędzie deski lub plastra drewna nie były zbyt ostre – czasem przydaje się lekkie szlifowanie. Wydrukujcie lub narysujcie wzór, który naniesiecie na deskę. Odrysujcie na tej samej kartce kształt deski. Rozplanujcie rozmieszczenie gwoździ na wzorze i konturze deski lub plastra drewna.

W przypadku naszego obrazu liczba gwoździ na grafice i konturze powinna być równa.

Przytwierdźcie kartkę z grafiką do deski jednym lub dwoma gwoździkami.

Do dzieła!

Wbijcie gwózdki. Oderwijcie kartkę z obrazu, a następnie przywiążcie włóczkę do wybranego gwoździa (możecie zawiązać dwa razy). Wyplatajcie grafikę, aż Wasze dzieło się zapełni.

Dzięki tej technice możecie wykonać niepowtarzalny upominek na #dzieńojca lub na każdą inną okazję.

Życzymy udanej zabawy!

 

#pomysłnaprezent #zróbtosam #crafts #woodart #wood

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT