PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Michael Faraday

22 września swoje urodziny obchodziłby angielski fizyk i chemik, eksperymentator, samouk – Michael Faraday. O wadze jego naukowych dokonań niech świadczy fakt, że Einstein powiesił sobie jego podobiznę na ścianie zaraz obok portretu Newtona, a każdy Anglik od roku 1991 przez dziesięć lat mógł oglądać go na banknocie dwudziestofuntowym. Jego imieniem nazwano oficjalną jednostkę pojemności elektrycznej – farad.

Aby dowiedzieć się więcej, również na temat jego wynalazków, zajrzyjcie do naszej infografiki w cyklu Wielcy Odkrywcy. Zachęcamy do odkrywania i poszukiwania. Mamy nadzieję, że infografika posłuży Wam za inspirację, bo przecież nauka to wspaniała przygoda. 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT