PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Heinrich Friedrich Emil Lenz

Dziś, 12 lutego swoje urodziny obchodzi rosyjski fizyk pochodzenia niemieckiego - Heinrich Friedrich Emil Lenz. To kolejna ważna postać świata nauki , którą prezentujemy w serii Wielcy Odkrywcy. Po ukończeniu Uniwersytetu popłynął na wyprawę dookoła świata , gdzie badał własności wody morskiej. Zmienił jednak szybko swoje zainteresowania z badania prądów morskich na badania prądów elektrycznych i zajął się studiowaniem pasjonujących zjawisk związanych z prądem. Fizyk odkrył prawo rządzące wydzielaniem ciepła prądu i podał regułę pozwalającą znaleźć kierunek prądu indukcyjnego. Więcej informacji na temat badanych i odkrytych przez niego zjawisk znajdziecie w infografice.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT