PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Gustav Robert Kirchhoff

Dziś, 12 marca swoje urodziny obchodziłby niemiecki fizyk – Gustav Robert Kirchhoff. Urodził się w 1824 roku w Królewcu, który wtedy nazywał się Königsberg. Jako student, jeszcze w wieku 21 lat dokonał odkrycia, któremu zawdzięcza stałe miejsce w podręcznikach, nie tylko dla elektryków. Opisane przez niego reguły zwane są na jego cześć prawami Kirchhoffa. Zajrzycie do naszej edukacyjnej infografiki z serii Wielcy Odkrywcy z której dowiecie się więcej informacji na temat jego odkryć oraz poznacie reguły naukowe, które wpłynęły niewątpliwie na rozwój świata.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT