PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

André Marie Ampère

20 stycznia 2021 r. swoje urodziny obchodzi francuski matematyk i fizyk, uznany za ojca nauki o elektryczności i magnetyzmie zwanej dziś elektrodynamiką klasyczną. Poznajcie więc André Marie Ampère, który urodził się 20 stycznia 1775r. w Lyonie. Wychowany w rodzinie o bardzo nowoczesnych i modnych wtedy, oświeceniowych poglądach na edukacje, zdobywał wiedzę samodzielnie studiując dzieje wielkich uczonych wedle własnego zapotrzebowania i ochoty. Szczęśliwie się stało, że upodobał sobie nauki ścisłe ze szczególnym uwzględnieniem matematyki. Badał oddziaływanie na siebie przewodów z prądem. Pokazał, że dwa przewody, w których płynie prąd, przyciągają się, lub odpychają, zależnie od tego, czy prąd w nich płynie w tę samą stronę, czy przeciwną. Ampère odkrył prawo, zwane dziś prawem Ampèra. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego wielkiego naukowca, zajrzyjcie do naszej infografiki. Zachęcamy do odkrywania i poszukiwania inspiracji, bo nauka to wspaniała przygoda. 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT