PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Alessandro Volta

Jest znanym na świecie badaczem elektryczności, którego nazwiskiem nazwano jednostkę napięcia. Czy wiecie kogo mamy na myśli? Mowa o włoskim fizyku, wynalazcy i konstruktorze, który nazywał się Alessandro Volta. Volta aż do piątego roku życia w ogóle nie potrafił mówić. Szybko jednak udowodnił, że znacznie przewyższa inteligencją swych rówieśników. Uczył się dużo i chętnie, szczególnie zaś pasjonowało go zjawisko elektryczności, która w tamtych czasach stała się nowym obszarem eksploracji naukowych. Volta skonstruował elektrofor, czyli urządzenie umożliwiające elektryzowanie ciał. Wyselekcjonował także metan w gazie błotnym. Skonstruował elektroskop, przyrząd wykorzystywany do pomiarów elektryczności. Wynalazkiem Alessandro Volty był również kondensator. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego wynalazcy, zajrzyjcie do naszej infografiki. Zachęcamy do odkrywania i poszukiwania inspiracji, bo nauka to wspaniała przygoda.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT