Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Oferta KINA KULTURA dla grup zorganizowanych

Zachęcamy do udziału w seansach filmów edukacyjnych, oferowanych przez działające przy Ekspozycji PGE Giganty Mocy, KINO KULTURA.

Bilety na pokazy filmowe dostępne są w przystępnych cenach: od 8 do 10 zł.

OCEAN PRZYGÓD 3D

Dzięki trójwymiarowej technologii teraz każdy może zanurkować w wirtualną otchłań i przeżyć własną, niepowtarzalną przygodę!

Badacz oceanów Jean-Michel Cousteau przedstawia rewelacyjną familijną produkcję filmową "Ocean przygód 3D" - niesamowitą podróż małego żółwika w głąb nieznanego i pięknego oceanu. Będziecie świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeń z życia podwodnego świata. Zabawne, zadziwiające, a czasem zatrważające istoty podbiją wasze serca. Przewodnikiem naszej wyprawy będzie uroczy żółwik, któremu w polskiej wersji językowej użyczy głosu Joanna Jabłczyńska. Szybko przywiążecie się do tego śmiesznego stworzonka, które oprócz rozbrajających komentarzy dostarczy także wielu ważnych informacji.
 „Ocean przygód 3D” to wyjątkowa okazja, aby w technologii 3D zobaczyć sceny, których nigdy wcześniej nie pokazywano na srebrnym ekranie - "taniec" diabłów morskich, pełen grozy "marsz" rekinów młotów, delfiny grające w glonową odmianę "piłki nożnej", a także spotkanie z waleniami - największymi stworzeniami na naszej planecie.
 "Ocean przygód 3D" to film, który po raz pierwszy pokazuje cały świat oceanów i wielość zależności między jego mieszkańcami. Realizacja obrazu trwała 7 lat, w czasie których jego twórcy udali się na 26 wypraw i spędzili pod wodą blisko 1500 godzin. Dzięki temu film zapewnia widzom wrażenia dla wszystkich zmysłów, a także w istotny sposób sygnalizuje zagrożenie środowiska - cała "obsada" filmu to gatunki zagrożone wyginięciem z powodu działalności człowieka.
 

Cena biletu: 12 zł za osobę dla grupy liczącej co najmniej 20 osób. Opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie. Dla mniejszych grup cena biletu ustalana indywidualnie.
Wielka Brytania, dokumentalny / przyrodniczy, 1 godz. 21 min., od 7 lat

 
KRÓLESTWO
 
Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.
„Królestwo” zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl „Mikrokosmos” i „Makrokosmos”. Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.
Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu – „Królestwo” to wspaniałe kinowe doświadczenie i niesamowita edukacyjna przygoda. Odkryjcie tajemnice puszczy!
Materiały dydaktyczne w postaci scenariuszy lekcji dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie poświęconej FILMOWI.

Cena biletu: 10 zł za osobę dla grupy liczącej co najmniej 20 osób. Opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie.
Francja / Niemcy, dokumentalny / przyrodniczy, 1 godz. 37 min., od 10 lat 

Z NURTEM ŻYCIA

Proszę sobie wyobrazić piękną, tętniącą życiem krainę, w której bujna roślinność wybucha feerią odcieni zieleni każdej wiosny, jaskrawiąc się aż do jesieni. Przestrzeń, na której niezliczona ilość gatunków zwierząt, w tym ptaków i owadów, znalazła swoje bezpieczne miejsce. Swój dom. Wyobraźcie sobie miękkość futer, odurzający zapach wilgotnej łąki i mchu, trzepot pierzastych skrzydeł, melodyjne bzyczenie, miłosne pieśni podczas godów, radosny świergot, trel i szczebiot. I gwiżdżący wiatr zaplątany w źdźbła szumiących traw ogrzanych słońcem. Wyobraźcie sobie Życie.

 A teraz zobaczcie proszę, jak to wszystko znika pod zimnym lustrem, bezlitosnym strumieniem wody. Umiera pod jego powierzchnią, stając się jedynie wspomnieniem zatopionym na dnie sztucznego zbiornika. Bo tak chce Człowiek.
Autorski film przyrodniczo-dokumentalny to swoistego rodzaju podróż w czasie ukazująca magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.

 

Cena biletu: 8 zł za osobę dla grupy liczącej co najmniej 20 osób. Opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie. Dla mniejszych grup cena biletu ustalana indywidualnie.
Polska, przyrodniczy, 52 min., od 10 lat
 

NAZYWAM SIĘ CUKINIA

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Raymondem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.
Jest to film wyjątkowy, gdyż zdobywa nagrody zarówno na festiwalach filmów dla dzieci jak i dla dorosłych. Nie jest to produkcja  stricte rozrywkowa lecz film niosący przesłanie oraz posiadający wysokie walory edukacyjne.

Cena biletu: 10 zł za osobę dla grupy liczącej co najmniej 20 osób. Opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie. Dla mniejszych grup cena biletu ustalana indywidualnie.
Francja/Szwajcaria, animacja, 1 godz. 6 min., od 10 lat

 

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt:

Kino Kultura      
Tel: 44 632 76 51                         
E-mail: 
kino@mck.belchatow.pl     
  

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT