PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do nowego projektu finansowania wycieczek szkolnych o nazwie "Podróże z klasą"

aktualnosci

29 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do nowego projektu finansowania wycieczek szkolnych o nazwie "Podróże z klasą". Nabór wniosków rozpoczyna się już 19 czerwca 2024. Dzięki programowi MEN można uzyskać nawet do 50 000 zł dofinansowania na wycieczkę! Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z programu i uwzględnienia na trasie swojego wymarzonego, szkolnego wyjazdu bełchatowskiej Ekspozycji PGE Giganty Mocy! To właśnie tutaj dzieci i młodzież dowiedzą się jak przebiegał proces powstawania się w okolicach Bełchatowa pokładów węgla brunatnego, jak wygląda jego wydobycie oraz produkcja energii elektrycznej oraz skorzystają z oferty warsztatów edukacyjnych z takich dziedzin naukowych jak geologia, geografia, paleontologia, czy biologia.

Celem rządowego projektu jest wsparcie szkół publicznych i prywatnych w organizacji wycieczek szkolnych, które mają za zadanie wzbogacić proces edukacyjny uczniów, umożliwiając im zapoznanie się z polską tradycją, kulturą i osiągnięciami polskiej nauki. Projekt ma także na celu wspieranie realizacji podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych poprzez różnorodne zajęcia edukacyjne, które przekładają się na praktyczne doświadczenia uczniów. Dotacje celowe przyznawane przez Ministra zostają przeznaczone na pokrycie kosztów wycieczek szkolnych.

Warunkiem finansowania jest uwzględnienie w programie wycieczki wizyty w: muzeum, galerii sztuki, teatrze, operze, filharmonii, centrum nauki, skansenie lub innej instytucji kultury, a sama wycieczka musi się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów. 

Na finansowanie przedsięwzięcia w 2024 r. przewidziana jest łączna kwota 60 mln zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie TUTAJ.  

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT