PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

PGE ponownie sponsorem Gigantów Mocy

aktualnosci

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje współpracę sponsoringową z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. W ramach umowy, spółka przekaże na działalność kulturalną MCK, a także na sponsoring tytularny ekspozycji PGE Giganty Mocy, kwotę 1,5 mln zł.

Uroczystego wręczenia symbolicznego czeku dokonano 19 kwietnia w MCK PGE Giganty Mocy. W spotkaniu wzięli udział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK, wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, a także dyrektor MCK Bełchatów Jakub Kołodziejczyk. W wydarzeniu udział wzięła również Małgorzata Janowska, poseł na sejm RP.

– Nasza wieloletnia współpraca z Miejskim Centrum Kultury sięga 2012 roku. Od tego czasu PGE GiEK jest sponsorem tytularnym nowoczesnej, multimedialnej ekspozycji, która w bardzo precyzyjny sposób pokazuje historię i teraźniejszość naszych bełchatowskich oddziałów – kopalni i elektrowni. Jako odpowiedzialny mecenas kultury stawiamy sobie za cel propagowanie wartości kulturalnych wśród społeczności lokalnej, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuację tej współpracy. Oprócz sponsoringu tytularnego Ekspozycji PGE Giganty Mocy, w ramach mecenatu kultury będziemy nadal realizować działania sponsoringowe w zakresie takich wydarzeń organizowanych przez MCK Bełchatów jak: Dni Bełchatowa, Festiwal Sztuki Jabłka, Festiwal Reaktor czy letnich koncertów – powiedział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej gorąco dziękuję za udzielone wsparcie. To ogromne środki, które przede wszystkim pozwolą uatrakcyjnić naszą ekspozycję. Przyczynią się także do poszerzenia oraz jeszcze większego urozmaicenia oferty wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jeszcze raz dziękuję władzom spółki, że po raz kolejny zawierzyli naszym instytucjom. Te pieniądze będą bardzo dobrze spożytkowane. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy się cieszyć czekającymi nas wydarzeniami a także dalszym funkcjonowaniem MCK PGE Gigantów Mocy – powiedział podczas konferencji prasowej poświęconej podpisaniu umowy sponsorskiej wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz

Jako poseł ziemi bełchatowskiej bardzo dziękuję spółce PGE GiEK za wspieranie Miejskiego Centrum Kultury. To ważne, aby mieszkańcy regionu mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych na najwyższym poziomie. Współpraca biznesu i samorządu, tak jak ma to miejsce w przypadku PGE GiEK i MCK Bełchatów, niesie korzyści dla społeczności lokalnej, co jest wartością nie do przecenienia – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jakub Kołodziejczyk, pieniądze od sponsora tytularnego przeznaczone będą m.in. na doposażenie wystawy. – Od otwarcia naszej ekspozycji dla zwiedzających minęło już 10 lat, z pewnością przydadzą się więc nowe eksponaty. Planujemy również wymienić nośniki na bardziej energooszczędne. Ponadto nasz sponsor będzie wspierać organizowane przez miasto wydarzenia, jak chociażby Dni Bełchatowa, Festiwal Sztuki Jabłka, Festiwal Re:aktor czy letnie koncerty – tłumaczy dyrektor Kołodziejczyk.

PGE GiEK od lat wspiera działalność kulturalną samorządu miejskiego, poprzez zaangażowanie w organizację wielu wydarzeń, a także sponsoring tytularny multimedialnej ekspozycji PGE Giganty Mocy. Tylko od 2018 roku spółka przekazała na ten cel łączną kwotę 1,85 mln zł.

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT