PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Atrakcje na ferie 2023

aktualnosci

Niezależnie od tego ile spadnie z nieba śniegu, zima w mieście może być udana! Szczególnie, jeśli chce się ją spędzić aktywnie, rozwijając swoje zainteresowania i pasje. Zapraszamy na pełne wrażeń i atrakcji ferie z MCK Bełchatów!

W programie kreatywne warsztaty z elementami sensoplastyki, warsztaty tworzenia biżuterii ceramicznej z gliny szamotowej oraz feryjne Jam Session czyli wspólne muzykowanie pod okiem naszych instruktorów.

To oczywiście nie wszystko! Podczas ferii zimowych w MCK obejrzycie filmowe hity, nauczycie się podstaw tańca jazzowego oraz funky jazz, dowiecie się jak ozdobić święcę metodą decoupagę, stworzycie zimowe lampiony oraz inne twórcze prace wykorzystując do tego nietypowe akcesoria i techniki malarskie. Przy wykorzystaniu zjawiska fosforyzacji wykreujecie świecące obrazy, a na warsztatach z „Manufakturą Słodkości” z odrobiny ciasta i kremu wykreujecie własne „Zimowe Popsicles”. Wcielając się w młodych przyrodników na naszych warsztatach przekonacie się, że zima to doskonała pora roku, aby rozpocząć swoją przygodę z ptakami.

Opisy każdej z oferowanej przez nas atrakcji i dodatkowe szczegółowe informacje, znajdziecie poniżej. Pierwsze zajęcia zaplanowaliśmy już na 16 stycznia 2023r.!

Bilety nabędziecie w kasie MCK lub w naszym systemie sprzedaży on-line TUTAJ.

Ferie zimowe 2023
16.01 – 29.01.2023 r.

„Roztańczona zima” I Warsztaty taneczne
Data: 16.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: Sala taneczna MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 9-14 lat 
Limit osób: 20 osób
Odpłatność: 29,00 zł
Instruktor: Anetta Wojtuch

Podczas warsztatów tanecznych uczestnicy nauczą się podstawy tańca jazzowego oraz funky jazz.

„GIGA draka dla przedszkolaka” I Warsztaty kreatywne z elementami sensoplastyki 
Data: 17.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: sala warsztatowa Giganty Mocy
Wiek uczestników: 4 - 6 lat
Limit osób: 12 osób
Odpłatność: 29 zł
Instruktor: Martyna Guderska

Jak w niebanalny i kreatywny sposób spędzić czas w ferie? Podczas warsztatów stymulujących dziecięce zmysły nasi Edukatorzy zaproszą najmłodszych do zabawy z masami plastycznymi. W trakcie zajęć z elementami sensoplastyki dzieci będą przekładać, ugniatać i bawić się w małych odkrywców. Wielką frajdę sprawi im zabawa różnymi masami i glutami. Sami przekonają się, jak niewiele trzeba, aby fajnie się bawić. Na zakończenie zajęć, dzieci wykonają pamiątkowe naszyjniki. 

Feryjne Jam Session
Data: 17 i 20.01.2023 r.
Godzina: 17:00 – 20:00
Miejsce: Sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: od 12 lat
Limit osób: -
Odpłatność: bezpłatnie
Instruktor: Michał Stempczyński

Zajęcia przeznaczone dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry w formie zespołowej. To świetna okazja do integracji i poznania nowych osób ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników będzie przygotowane nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji.

„Zimowe POPSICLES” I Warsztaty kulinarne
Data: 18.01.2023 r.
Godzina: 11:00 – 13:00
Miejsce: Sala warsztatów kulinarnych, Plac Wolności 10
Wiek uczestników: 8 - 10 lat
Limit osób: 14 osób
Odpłatność: 29,00 zł
Prowadzący: Izabela Kluf z „Manufaktury Słodkości”

Odrobina ciasta i kremu uformowane w kształt loda, umieszczone na patyczku, zanurzone w pysznej czekoladzie, ozdobione zimową magią i nieograniczoną wyobraźnią. Takie właśnie są słodkie Popscicles, które przygotują dzieci podczas warsztatów kulinarnych.
Warsztaty poprowadzi Izabela Kluf z „Manufakury Słodkości”, która z ogromną pasją zajmuje się produkcją słodkich dzieł sztuki.

„Zimowe lampiony” I Warsztaty kreatywne
Data: 19.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa Giganty Mocy
Wiek uczestników: 11 - 15 lat
Limit osób: 16 osób
Odpłatność: 24 zł
Instruktor: Ilona Błoch

Zapraszamy na pełne zimowej magii warsztaty, w których trakcie dzieci wykreują nietuzinkowy lampion. Wykorzystają do tego szklany słoik, sztuczny śnieg, a także sporo kleju. Tak przygotowane lampiony udekorują pięknymi motywami, pachnącymi darami lasu, szyszkami i gałązkami. Na zakończenie warsztatów do lampionu pozostanie tylko dodać małą świecę, której światło ociepli domy w zimowe wieczory.

„Zimowe szaleństwa na kartce” I Warsztaty plastyczne
Data: 20.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: Sala plastyczna MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 9 - 15 lat
Limit osób: 10 osób
Odpłatność:  29,00 zł
Instruktor: Małgorzata Kucharska

Zajęcia plastyczne polegające wykonaniu kartki 3d o tematyce zimowej (sporty zimowe, zabawy na śniegu itp.). Kartki powstaną z użyciem różnych technik i materiałów plastycznych.

„Ptasi przyjaciele” I Warsztaty przyrodnicze
Data: 23.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa Giganty Mocy
Wiek uczestników: 7 - 10 lat
Limit osób: 16 osób
Odpłatność: 35 zł

Jakie ptaki odwiedzają nasze karmniki zimą? Jak je rozpoznawać i co warto dla nich przygotować do jedzenia? Na te pytania w bardzo ciekawy i przystępny sposób odpowie nasza Edukatorka podczas warsztatów „Ptasi przyjaciele”. Podczas zajęć młodzi przyrodnicy otrzymają małe karmniczki dla ptaków, do których samodzielnie przygotują kulę tłuszczową z mieszanką różnych ziaren. Na zajęciach dzieci przekonają się, że zima to doskonała pora roku, aby rozpocząć swoją przygodę z ptakami!

„Pejzaże na świecach” I Warsztaty plastyczne
Data: 24.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: Sala plastyczna MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 10 - 13 lat
Limit osób: 10 osób
Odpłatność: 29 zł
Instruktor: Agnieszka Bielska

Zimowy pejzaż można namalować na kartce czy płótnie, ale również można też stworzyć go na świecy. Zapraszamy na warsztaty zdobienia świec metodą decoupage, na których poznasz prostą technikę ozdabiania przedmiotów. Te piękne zimowe krajobrazy, uwiecznione na świecach będą ozdabiać Twój dom.

„Sztuka fosforyzacji” I Warsztaty kreatywne
Data: 25.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: sala warsztatowa Giganty Mocy
Wiek uczestników: 10 - 14 lat
Limit osób: 18 osób
Odpłatność: 35 zł
Instruktor: Katarzyna Dendek

Czy macie dość szarugi za oknem? Co powiecie na to, aby przenieść się do świata neonów 
i koloru? Na tym warsztacie, przy asyście naszych Edukatorów, dzieci namalują własny, świecący obraz, który poruszy wyobraźnię oraz sprawi im wiele radości. Tak wykonane prace, dzięki zjawisku fosforyzacji zabłysną nocą własnym światłem. 

Farby + „nie pędzle” I Warsztaty plastyczne
Data: 26.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 11:30
Miejsce: Sala plastyczna MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 8 - 10 lat
Limit osób: 10 osób
Odpłatność: 29 zł
Instruktor: Mariola Biegańska

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję tworzyć piękne prace plastyczne, wykorzystując nietypowe akcesoria malarskie. I tak zamiast pędzli, mogą użyć: patyczki kosmetyczne, plastikowe łyżeczki, papierowe słomki, linijki, gąbki i wiele, wiele innych materiałów.

„Biżuteria ceramiczna” I Warsztaty ceramiczne
Data: 27.01.2023 r.
Godzina: 10:00 – 13:00
Miejsce: Sala plastyczna MCK PGE Giganty Mocy
Wiek uczestników: 12 - 16 lat
Limit osób: 10 osób
Odpłatność: 29 zł
Prowadzący: Mirosława Świtoń, Alicja Przydryga

Tematem tegorocznych warsztatów jest tworzenie biżuterii z gliny szamotowej.
Uczestnicy zajęć będą wykonywać wisiory ceramiczne różnymi technikami lepienia z gliny. Gotowe elementy będą zdobione tlenkami, angobami oraz szkliwami. Tak przygotowana biżuteria zostanie wypalona w temperaturze 1050 stopni.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT