PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Dzień Otwarty Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie

aktualnosci

W sobotę, 17 września zapraszamy na Dzień Otwarty Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Tego dnia zwiedzicie nasze muzeum nieodpłatnie. Czekamy na Was w godzinach 9.30 - 17.00 (ostatnie wejście o 16:00).

Na miejscu, będziecie mogli zapoznać się z najnowszą ofertą MCK Bełchatów na rozpoczynający się sezon kulturalny 2022/2023, a także zapisać się na stałe zajęcia artystyczne oraz zasięgnąć informacji u instruktorów prowadzących warsztaty.

Na miłośników nauki i zabawy czekać będzie stoisko PGE Gigantów Mocy. Przy wsparciu naszych Edukatorów sprawdzicie, jak czysta jest woda i jak wygląda jej obieg w przyrodzie. Poznacie proces powstawania barw pochodnych, poeksperymentujecie z maszyną elektrostatyczną i magnesami sztabkowymi, przekonacie się jak działa równi prawo Lenza oraz pole magnetyczne. Na najmłodszych czekać będzie zabawa z elementami sensoplastyki przy użyciu hydrożelowych kulek.

Kolejnym punktem programu Dnia Otwartego będą warsztaty kreatywne oraz malowanie buzi dla najmłodszych milusińskich. Nie zabraknie również miejsca na szachowe emocje. Od świetnych szachistów dowiecie się jak grać w tą piękną grę.

Dopełnieniem tego pełnego atrakcji dnia będzie wernisaż wystawy florystycznej „Jesień”, który rozpocznie się o godzinie 16:00 w dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy.

To nie wszystko! 0 17:15 możecie też zajrzeć na bezpłatny seans w Kinie Kultura „Chłopiec zza szyby”. Bilety do odbioru w kasie Kina, przed seansem.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny pod nazwą „Każdy rower jest dobry” organizowany przez Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów. Oprócz sportowych emocji na Placu Narutowicza znajdziecie liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Kulinarnym punktem programu będą Food Trucki, które przy scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy zaoferują dania z różnych strona świata.

Serdecznie zapraszamy.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT