PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Dzień Otwarty MCK Bełchatów

aktualnosci

Chwytajcie okazję na bezpłatne zwiedzanie Gigantów i zajrzyjcie do nas w sobotę - 4.09 - w Dzień Otwarty MCK Bełchatów.

W tym dniu zwiedzicie nasze muzeum gratis (w miarę dostępności audioprzewodników) i dowiecie się, skąd właściwie jest ten prąd. Poznacie też jego elektryzującą historię. Przeżyjecie podróż wehikułem czasu i weźmiecie udział w elektrycznych regatach. Wcielicie się też w rolę dyspozytorów mocy. Z wyprawy wrócicie pełni energii. A może nawet naelektryzowani! Czekamy na Was od 9:00 do 14:00 (ostatnie wejście możliwe będzie o godzinie 14.00).

Na miejscu, w godz. 9:00 – 15:00 będziecie mogli zapoznać się z najnowszą ofertą MCK Bełchatów na rozpoczynający się sezon kulturalny 2021/2022, a także zapisać się na stałe zajęcia artystyczne oraz zasięgnąć informacji u instruktorów prowadzących warsztaty.

Kolejnym punktem programu Dnia Otwartego będą warsztaty kreatywne oraz malowanie buzi dla najmłodszych milusińskich.

To nie wszystko! 0 15.00 możecie też zajrzeć na bezpłatny seans w Kinie Kultura „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”.

Jeśli chcecie polepszyć bytowanie dzikich zapylaczy w swoim mieście, a przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o fascynującym świecie owadów zapylających, to Dzień Otwarty w MCK będzie do tego świetną okazją.
Czeka na Was moc ekologicznych atrakcji:
- wspólne uzupełnianie Giga hotelu dla zapylaczy z wykorzystaniem pachnących darów lasu,
- wspólny wysiew nasion na łąkę kwietną,
- rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy domek dla zapylaczy i wręczenie nagród oraz pamiątek uczestnikom projektu „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”.

Dopełnieniem tego pełnego atrakcji dnia będzie wernisaż dwóch wystaw: "Czerń i biel" oraz „Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem". Wernisaż odbędzie się o godzinie 16:00 w Galerii "Na Piętrze".

Serdecznie zapraszamy.

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT