Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

GIGAmakieta - Nowa atrakcja w PGE Gigantach Mocy!

wydarzenia

Zapraszamy do zwiedzania GIGA makiety – nowej atrakcji, dostępnej w Sali Wieczór naszej Ekspozycji. Makieta przedstawiająca zrekultywowane obszary kopalniane, jest już dostępna dla odwiedzających.

Temat rekultywacji nie jest nam obcy. Zresztą, nie tylko nam, bo najmłodsi odwiedzający PGE Giganty Mocy, dzięki prowadzonym w ramach zwiedzania Ekspozycji warsztatom, również sporo o rekultywacji wiedzą! Od dzisiaj, każda osoba zainteresowana tą tematyką, będzie mogła zobaczyć skutki rekultywacji na własne oczy! Wszystko za sprawą gigantycznej makiety, przedstawiającej bełchatowskie obszary objęte rekultywacją.

GIGA makieta powstała w ramach realizacji Projektu, pn. „Rekultywacja – sztuka tworzenia” dofinansowanego przez PGE GiEK S.A., z którym Miejskie Centrum Kultury oraz PGE Giganty Mocy współpracują od początku powstania Ekspozycji. Na mierzącej 3 metry długości oraz ponad 2 metry szerokości makiecie, znalazły się miejsca już poddane działaniom rekultywacyjnym przez bełchatowską Kopalnię Węgla Brunatnego, takie jak zwałowisko zewnętrzne ze stokiem narciarskim i ruchomym wyciągiem, lasy oraz ścieżki rowerowe, siłownia wiatrowa a także fragmenty wyrobiska Pola Bełchatów, które w przyszłości zamieni się w duży akwen wodny. Na jego brzegach zostaną zlokalizowane tereny rekreacyjno – sportowe. Makieta prezentuje również model przepływu prądu, od wiatraka aż do odbiorcy. 
Nowa atrakcja składa się z wielu ruchomych elementów, które zostały odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach.


Makieta jest dostępna w ramach zwiedzania Ekspozycji PGE Giganty Mocy.

Projekt "Rekultywacja - sztuka tworzenia" zrealizowano przy dofinansowaniu PGE GiEK S.A.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT