PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ferie 2020 w Bełchatowie - Propozycja jednodniowej wycieczki

Gdzie na wycieczkę w Ferie 2020?
Zapraszamy Was do najbardziej energetycznego z miast w Polsce - Bełchatowa.

W, zlokalizowanym w samym centrum miasta, interaktywnym muzeum PGE Giganty Mocy poznacie historię węgla brunatnego i produkcji energii elektrycznej, a z tarasu widokowego położonego w bliskiej odległości od Bełchatowa - w Żłobnicy - zobaczycie w naturalnym otoczeniu nasze bełchatowskie giganty - największą w Polsce kopalnię odkrywkową i konwencjonalną elektrownię.

Od 11 do 26 stycznia w sali warsztatowej MCK PGE Gigantów Mocy, gościć będzie wystawa z dreszczykiem emocji i … z pająkami.  W zakamarkach i na regałach sali czaić się będą żywe pajęczaki. Wśród nich znajdziecie m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti – bliskiego kuzyna czarnej wdowy, a także jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi i liczne skorpiony. O każdej pełnej godzinie będziecie mogli potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na własnej ręce.

W okresie ferii zimowych 2020, wycieczkę do PGE Gigantów Mocy możecie połączyć z zimowym szaleństwem na bezpłatnym lodowisku - zlokalizowanym tuż przy MCK PGE Gigantach Mocy. Jeśli nie macie łyżew nie martwcie się - będziecie je mogli wypożyczyć na miejscu.

Dodatkową atrakcję, przy sprzyjających warunkach pogodowych (i temperaturze poniżej -3 stopni), może stanowić dla Was również szusowanie na Górze Kamieńsk, gdzie na amatorów zimowej aktywności czeka trasa o długości 760 metrów, o różnicy wzniesień 123m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a u jego podnóża czeka na narciarzy pełne zaplecze gastronomiczne.

Głodni  przygody? U nas znajdziecie atrakcje na Ferie 2020!

 

Dodatkowe informacje

Zwiedzanie PGE Gigantów Mocy

Cennik:
Bilet normalny – 15 zł (online), 17zł (w kasie MCK)
Bilet ulgowy – 10 zł (online), 12zł (w kasie MCK)
Bilet bezpłatny dla dzieci do lat 3, oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Zwiedzanie rodzinne:
Bilet rodzinny 2 + 1 - 35 zł (online), 39zł (w kasie MCK)
Bilet rodzinny 2+2 - 40 zł (online), 44zł (w kasie MCK)
Bilet rodzinny 2+3 - 45 zł (online), 49zł (w kasie MCK)

W przypadku rodzin z większą liczbą dzieci niż 3, do ceny biletu rodzinnego 2+3 dolicza się bilet w kwocie 5 zł na każde kolejne dziecko.

 

Wystawa z Pająkami „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”

Czynna w dniach: 11-26.01.2019r.
Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00
Cennik biletów: normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł, rodzinny: 40 zł (2+2), dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis (nie dotyczy grup zorganizowanych).

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta, telefon: 883733534.

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/events/511919809531960

 

Gdzie zjeść?

Po interaktywnym zwiedzaniu, możesz ugasić pragnienie, bądź posilić się w jednej z pobliskich restauracji usytuowanych na placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. Przykładowe restauracje w pobliżu Gigantów to: "Pizzeria Fenix", "Restauracja Plac 16 - Od chleba do wina", Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja „Cztery Pory Roku”.

 

Dostępność lodowiska

Czynne w dniach: 13.12.2019-24.02.2020
Godziny otwarcia: Codziennie od 10.00 do 20.00, wyjątki: Wigilia – od 10.00 do 15.00, Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok – nieczynne

O szczegółowe informacje na temat nauki jazdy możecie pytać obsługę lodowiska.

www.facebook.com/events/510880386303281

 

Zimowe atrakcje na Górze Kamieńsk

Atrakcje dostępne przy sprzyjających warunkach pogodowych. Warunkiem rozpoczęcia naśnieżania jest wystąpienie całodobowych ujemnych temperatur poniżej - 3 st. C .Prosimy o śledzenie informacji o dostępności atrakcji na stronie: www.gorakamiensk.info.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT