Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ośrodek Góra Kamieńsk

Góra Kamieńsk to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce - 395 m n.p.m., które znajduje się 20 min drogi od PGE Gigantów Mocy.

Została usypana przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego z 1,4 mld m3 nadkładu (piaski, żwiry, iły i ich mieszaniny, glina) zebranego z Pola Bełchatów, a następnie została zrekultywowana. Stanowi ona doskonały przykład tego, że zmiany powierzchni terenu związane z wydobywaniem węgla metodą odkrywkową mają charakter przejściowy, a teren poeksploatacyjny jest przywracany poprzedniej lub innej działalności gospodarczej. Z wierzchołka góry, na który można dostać się wyciągiem krzesełkowym, roztacza się widok na okoliczne tereny, w tym również odkrywkę Bełchatów. Na szczycie zlokalizowana jest siłownia wiatrowa, która składa się z 15 turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda.

Wybudowany na Górze Kamieńsk całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Zalesiona góra przyciąga nie tylko amatorów letniej rekreacji, ale także entuzjastów sportów zimowych. Latem największą atrakcję stanowi jedyny w tej części kraju tor saneczkowy. 620-metrową trasę wijącą się na zboczu Góry Kamieńsk można pokonać z przyprawiającą o zawrót głowy prędkością 40 km/godz. Fani kolarstwa mogą wybrać się na wycieczkę po szlakach rowerowych wokół Góry Kamieńsk. Na miłośników dwóch kółek czeka ponad 40 km tras o różnym stopniu trudności. Niedawno ścieżki rowerowe zostały skomunikowane z Bełchatowem. Piękna trasa biegnąca przez Słok i Wawrzkowiznę bezpiecznie poprowadzi nas do dolnej stacji wzgórza, skąd wyciągiem możemy wjechać na szczyt.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Latem mogą oni skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampolin i bungee. 

Zimą ogromna popularnością cieszy się zlokalizowana na północnym stoku trasa narciarska z czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym. Jest to najdłuższa i najlepiej przygotowana trasa w promieniu ponad 100 km od Bełchatowa. Główna nartostrada ma długość 760 m, jej szerokość waha się od 30 do 150 m, a różnica wzniesień to 123 m. W ośrodku działa restauracja,  istnieje możliwość zorganizowania grilla lub ogniska (ustalane indywidualnie z biurem Ośrodka Góra Kamieńsk).

U podnóża góry można zobaczyć ścieżkę ekologiczną prezentującą rodzime gatunki flory i fauny zamieszkującej ten zrekultywowany teren.

Ośrodek Góra Kamieńsk oddalony jest o 20km od PGE Gigantów Mocy.

KONTAKT:

KASA, INFORMACJA:                    44 737 77 30

SZKÓŁKA, WYPOŻYCZALNIA:     44 737 77 33

GASTRONOMIA, NOCLEGI:          44 737 77 38

Więcej informacji na stronie: www.gorakamiensk.info

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT