Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

❄ Gra pod napięciem – wykonaj labirynt 3D - warsztat dla młodych elektroników ❄

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dni toczyły się leniwie w Gigantach Mocy... Jednak spokój ten nie trwał zbyt długo...  Pewnego poniedziałkowego poranka w budynku coś zaczęło piszczeć. W pierwszej chwili oczy wszystkich skierowały się na alarm, jednak to nie było to. Rozpoczęto poszukiwania źródła denerwującego dźwięku. Przeszukiwano korytarze, sale a nawet ekspozycje. Gdy pracownicy zbliżyli się do drzwi sali konferencyjnej, dźwięk stał się nieznośny. To tu! W małej szafce w rogu sali natrafili na tajemnicze piszczące pudełko...

Powoli otworzyli je a ich oczom ukazał się przedziwny widok: małe czarne tubki, kable, dziwna kostka z otworami, lampeczki i druciki a wszystko to połączone ze sobą i wydające nieznośny dźwięk. Co to jest⁉

Zaciekawiła Was ta tajemnicza historia piszczącego pudełka? Zapowiada ona nasz warsztat dlaNastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w fascynującym świecie elektroniki. 

Podczas warsztatów wyjaśnimy czym jest prąd, napięcie, opór oraz natężenie prądu. Dowiecie się czym są rezystory, jakie są podstawy ich oznaczeń i nauczymy Was używać ich w obwodach elektrycznych. Zbadamy działanie elementów elektronicznych takich jak diody czy kondensatory. Sprawdzimy doświadczalnie prawo Ohma i nauczymy się korzystać z płytki stykowej.

A na koniec poznamy tajemnice „piszczącego pudełka” budując grę labirynt 3D.

WIEK: 12-15 lat
ILOŚĆ MIEJSC: 15
DATA: 12.02.2019
GODZINA: godz. 11.00 -12.00
MIEJSCE: sala konferencyjna MCK PGE GM
ZDOBĄDŹ BILET 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT