PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zmysły

Zmysły to zdolność odbierania bodźców zewnętrznych. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznawać otaczający nas świat, odczuwać piękno natury a także unikać zagrożeń. Jakie zmysły ma człowiek i do czego mu służą? Na to pytanie odpowie interaktywana tablica #thinglink ZMYSŁY. Z niej dowiecie się szczegółowych informacji na temat zmysłu dotyku, wzroku, węchu, słuchu oraz smaku. Czy wiecie, że receptory dotyku mogą przestać reagować na stale odczuwalne bodźce, a zmysł węchu przyzwyczaja się do zapachów? Czym wyróżnia się smak umami i w którym roku został wyróżniony? Ile zapachów odróżnia człowiek? Pod jednym ze znaczników ukryliśmy quiz, który pozwoli sprawdzić wiedzę na temat zmysłów. Bawcie się dobrze. 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze strony: Pixabay.

 

 

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT