PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Kobiety świata nauki

Piękno rodzi się w umyśle, a nauka  jest jego nieodłącznym elementem. To właśnie dzięki kobietom w nauce i ich innowacyjnym badaniom prowadzonym każdego dnia, nasz świat się zmienia na lepsze. 

W tym wyjątkowym dniu pragniemy podkreślić i przypomnieć tylko niektóre kobiety, które wniosły unikatowy wkład do świata nauki. Szalenie błyskotliwe, niezwykle szanowane, dociekliwe i konsekwentne. Wielki szacunek dla ich pracy i wiedzy. Florence Bascom, Chien-shiung Wu, Katherine Johnson, Esther Lederberg, May-Britt Moser, Cecilia Payne-Gaposchkin, Maria Skłodowska-Curie, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk to kobiety, o których dorobku naukowym warto pamiętać i od których warto czerpać inspirację.

W specjalnie dedykowanej tablicy #ThingLink pt. „Kobiety świata nauki”, którą na dzisiaj przygotowaliśmy, przybliżamy sylwetki utalentowanych kobiet. Polecamy lekturę. 

 

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze strony: Pixabay

 

 

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT