PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Układ oddechowy

Oddech jest życiem. Jego elementem jest powietrze. Prawie połowa procesów zachodzących w komórkach nie może się obejść bez udziału tlenu. Niestety, organizm nie potrafi go magazynować. Dlatego też jeden z układów w organizmie człowieka musi stale zaopatrywać komórki w ten życiodajny gaz. Pewnie już się domyślacie, że mowa o układzie oddechowym. Zapraszamy do zgłębienia wiedzy na temat procesu oddychania z naszą interaktywną tablicą #ThingLink. Z niej dowiecie się, jak zbudowany jest układ oddechowy człowieka oraz jaką funkcję pełnią jego narządy. Pod jednym ze znaczników ukryliśmy ciekawostki, które pozwolą Wam odpowiedzieć na wiele pytań. Czy powinniśmy oddychać nosem, czy też ustami? Jak duże są płuca? Z jaką prędkością kichamy? Na koniec obejrzyjcie krótki film prezentujący mity i fakty na temat niebezpieczeństw związanych z kichaniem. Koniecznie odpowiedzcie na pytania, które zebraliśmy w quizie pod jednym ze znaczników. Sprawdźcie sami, co dla Was przygotowaliśmy.

 

 

Wybrane materiały źródłowe pochodzą ze strony: Pixabay i You Tube.

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT