Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

MOC SKARBÓW ZIEMI

MOC SKARBÓW ZIEMI odkryjesz oglądając eksponaty wydobyte podczas prac wykopaliskowych, prowadzonych w bełchatowskiej odkrywce węgla brunatnego, których kolekcja udostępniona jest dla zwiedzających w Ekspozycji Giganty Mocy. Podczas wizyty w naszym muzeum poznasz skrywaną przez naturę tajemnicę i odkryjesz w jaki sposób na przestrzeni dziejów powstało bełchatowskie złoto. 

Po zwiedzaniu Muzeum odpocznij na sąsiadującym z nami pl. Narutowicza - deptaku, na którym znajdziesz plac zabaw dla dzieci, zjesz posiłek, a w jednej z lodziarni zakupisz naturalne lody węglowe.

Możesz zaplanować też nie lada atrakcję dla siebie lub rodziny podążając przez Rogowiec i ogladając teren bełchatowskiej kopalni. Skieruj się też na tarasy widokowe z widokiem na olbrzymią odkrywkę węgla brunatnego, położone w Kleszczowie oraz Żłobnicy - niespełna kilometr dalej. Zobacz księżycowy krajobraz obszaru Kopalni Węgla Brunatnego. Jeśli masz lornetkę, weź ją ze sobą! Pomoże Ci dostrzec szczegóły maszyn pracujących w wyrobisku. Głębokość wyrobiska to przecież ok. 300 m.

Zapraszamy!

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT